"Piosenki naszego dzieciństwa", książka z płytą CD od Wyd. Martel


Pamiętacie piosenki z okresu swojego dzieciństwa? Takie, których nauczyła Was mama, babci lub pani w przedszkolu i szkole? Ja pamiętam bardzo dobrze. Utwory te nie straciły wcale na popularności, z czego ogromnie się cieszę. Do czasów dzieciństwa zabrała mnie ostatnio publikacja od Wydawnictwa Martel, pt.: "Piosenki naszego dzieciństwa" (KLIK), do której dołączona jest płyta CD z 27 piosenkami, śpiewanymi przez znanych i lubianych aktorów.
W pięknie wydanej książce, zamkniętej w twardej oprawie, znalazły się teksty 84 najpopularniejszych piosenek. Każdemu z nich towarzyszą kolorowe, sympatyczne ilustracje oraz nuty. Piosenki zamieszczone w książce, są znane od pokoleń i śpiewane nawet przez naszych dziadków i rodziców. Utwory zostały podzielone tematycznie:

I- Dziecięce hity: ("Aaa, kotki dwa", "Panie janie", "Pieski małe dwa", "Ta Dorotka, itp.)

II- Zuchowe piosenki: ("Było morze", "Gdybym miał gitarę", "Szła dzieweczka", "Pieniążki kto ma", "Płonie ognisko w lesie", itd.)

III-  Na ludowo: ("Była babuleńka", "Głęboka studzienka", "Hej, na krakowskim rynku", "Miała baba koguta", "W murowanej piwnicy", "Za górami, za lasami", itp.)

IV- Zabawy z muzyką: ("Chodź, gwiazdeczko", "Jawor, jawor", "Kółko graniaste", "Miczitanka", "Praczki", "Płyną statki z bananami", itp.)

V-  Kolędy: ("Gdy śliczna Panna", "Jezus malusieńki", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Wśród nocnej ciszy", "Cicha noc" i inne)

VI- Pieśni wojskowe i patriotyczne: ("Mazurek Dąbrowskiego", "Bartoszu, Bartoszu", "Hej, hej, ułani", "Szara piechota", "O mój rozmarynie","Rozszumiały się wierzby płaczące" itp.)

Na płycie posłuchamy piosenek śpiewanych przez znane osoby, tj: Teresa Lipowska, Małgorzata Lewińska czy Michał Milowicz. Tutaj usłyszymy, m.in: "Jedzie pociąg z daleka", "Kolorowe kredki", "Kurki trzy", "Krasnoludki", "Była sobie żabka mała", "Mam chusteczkę haftowaną", "Siała baba mak". Oprócz wersji śpiewanej, nagrano też wersję instrumentalną.

O wielu ciekawych utworach dla dzieci, dowiedziałam się dopiero z tej publikacji! To fantastyczne piosenki, z wesołymi tekstami. Warto mieć taką publikację w domu, w swojej biblioteczce. Będzie ona również niezastąpioną pomocą w pracy z dziećmi w przedszkolu czy szkole podstawowej. Kiedy wrócę do pracy po urlopie wychowawczym, na pewno będę z niej korzystała! 


Gorąco polecam!

Za egzemplarz
dziękuję
 

Komentarze

 1. niedługo urodziny młodszej siostry, więc chyba mam już prezent :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się. Taki prezent na pewno przypadnie jej do gustu :)

   Usuń
 2. U nas takie płyty z piosenkami dla dzieci sprawdzały się podczas podróży samochodem, zdarzało się, że reprezentanci trzech pokoleń śpiewali. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to jest wspaniałe :) u nas również w podróży płyty z muzyką także tą dla dzieci, to must have :)

   Usuń
 3. Piękna książka.
  Tego wydawnictwa mamy książkę z piosenkami i płyta. Nasza jest z piosenkami religijnymi.
  Obie publikacje świetne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwa bomba! Uwielbiam takie zbiory piosenek. U nas zawsze sprawdzały się takie produkcje! Z resztą, niektóre piosenki nadal sama chętnie sobie podśpiewuje... Taka sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa! Zapisuje jako fajny pomysł na prezent!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rewelacyjny pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku - wpisują na listę must have dla moich pociech :) dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Rewelacja! Do tej pory słuchaliśmy z maluchem i używałam w pracy płyt z wyd. Skrzat, ale ta książka również wygląda mega zachęcająco! Wszystkie najpopularniejsze piosenki w jednym miejscu, i jak pięknie wydana. Muszę sobie ją wpisać na listę.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz