NOWA KOLEKCJA BAJEK: "Miki i Przyjaciele" oraz "DC. Superfriends"


Myszkę Miki znamy chyba wszyscy. To taka animowana postać, która towarzyszy nam od pokoleń, ma już bowiem ponad 90 lat! Walt Disney nie spodziewał się chyba, że ten bohater zdobędzie taką sławę. My Mikiego bardzo lubimy, zresztą jak jego przyjaciół. Lubimy oglądać ich na szklanym ekranie, uwielbiamy tez poznawać ich zabawne przygody na stronicach książek.

Wydawnictwo Egmont wydało dwa nowe tytuły z serii "Nowa Kolekcja Bajek". Wśród nich znalazł się "Miki i Przyjaciele"  oraz "DC. Superfiends". Wielbiciele Myszki Miki na pewno się nie rozczarują lekturą. W książce nie zabraknie ciekawych i przezabawnych perypetii Mikiego oraz jego przyjaciół. Publikacja składa się z sześciu rozdziałów, w których wystąpią: Myszka Minnie, Pluto, Daisy, Kaczor Donald, Goofy, a także siostrzeńcy Mikiego - Morty i Ferdi.Przeczytamy m.in. o pikniku, na który Miki zaprosił swoich przyjaciół. Każdy zaoferował się, że przyniesie ze sobą coś pysznego. Jednak, gdy wszyscy są na ustalonym miejscu, mają nietęgie miny. Otóż nie chcą się dzielić swoimi przekąskami! Czy w takiej sytuacji piknik może się udać?Z kolejnego rozdziału dowiemy się, że Myszka Miki  obchodzi urodziny. Czyżby przyjaciele o tym zapomnieli? A może szykują mu jakąś miłą niespodziankę?Co fajnego można robić upalnym latem?  Jakich psot może narobić mały kociak? Czy strach zawsze ma wielkie oczy? W ostatnim opowiadaniu, Miki, Minnie i Goofy, wezmą udział w rodeo. Czy uda im się zdobyć jakieś nagrody? Na wszystkie pytanie znajdziecie odpowiedź w książce, którą Wam polecam. Wspaniale umili niejeden wieczór.Piękne, mocno nasycone kolorami ilustracje, zajmują całe strony. Tekstu jest niewiele. Wydrukowany został dużą czcionką, dzięki czemu, dzieci, które opanowały umiejętność czytania, będą mogły zasiąść do samodzielnej lektury. A zapewniam, ze jest o czym czytać. Zabawne perypetie, przypadną dzieciom do gustu. Z historyjek możemy też wyciągnąć pewne wnioski oraz sposoby dobrego wychowania i zachowania się. Warto przeczytać. Ciekawa lektura i dobra zabawa gwarantowane! 😉Kolejna książka z serii "Nowa Kolekcja Bajek", to "DC. Superfiends", czyli znani i lubiani superbohaterowie w akcji.


Fantastyczne, pełne akcji opowiadania o tych, którzy ratują świat z opresji oprychów. Bohaterami są tutaj: Batman, Superman, Flash, Aquaman, Zielona Latarnia, Wonder Woman, Robin Cudowny Chłopiec oraz Super Zwierzaki. Bronią oni miasto przed złem, min. przed Lexem Luthorem, Jokerem, Mr Freezem czy Penguinem.
W książce mamy pięć bogato ilustrowanych opowieści. Każdej z nich przewodzi inny bohater, który walczy ze złem. Tekstu do czytania nie ma dużo. Czcionka jest naprawdę spora, tak więc z lekturą nie będzie najmniejszego kłopotu. Obie książki polecam bardzo serdecznie. Nam bardzo się spodobały zarówno historie, jak i szata graficzna. Sprawdzą się idealnie jako wspólna lektura z dzieckiem lub propozycja do samodzielnego czytania. Świetna propozycja na prezent mikołajkowy bądź świąteczny.POLECAM!

Oba tytuły znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont:

 za egzemplarze
dziękujemy

 
Komentarze

  1. Bardzo lubimy te książki. To ponadczasowe lektury, do tego pięknie ilustrowane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dawniej ta z Myszką wywołała by radość u Dusi no ale teraz już za duża na takie pozycje; -)

    OdpowiedzUsuń
  3. Miki to coś dla nas. Adaś ją uwielbia! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz