"WIELKA PRÓBA", Wyd. Wilga Lubicie tańczyć? Ja bardzo! Dlaczego o to pytam? Dlatego, że dzisiaj publikacja, której tematem i motywem przewodnim jest taniec!

Książka autorstwa Maddie Ziegler, przeznaczona dla żeńskiej części czytelników 😊 "Wielka próba" to pierwsza część serii o dziewczynkach, którą wielką pasją jest taniec właśnie.

Dla 12-letniej Harper, taniec jest wszystkim. Gdy tańczy czuje, że żyje i może wszystko. W studiu tańca, w którym ćwiczy, czuje się jak w domu. Niestety, z powodu zmiany pracy taty dziewczynki, rodzina przeprowadza się na Florydę. Dziewczynka jest zaskoczona i obawia się, czy w nowym miejscu będzie mogła kontynuować swoją pasję. 

Harper udaje się dostać do studia DanceStarz. Tam poznaje inne dziewczynki, które tak jak ona, kochają taniec. Każda z nich: Lily, Riley, Trina i Megan, to uzdolnione tancerki, które specjalizują się w różnych formach tańca. Vanessa, ich opiekunka i nauczycielka, łączy dziewczynki w pięcioosobową profesjonalną formację juniorów DanceStarz Squad. Zespół ma wspólnie trenować i swoje umiejętności taneczne zaprezentować na zawodach. Nie wszystkim jednak taki skład się podoba. 

Czy między dziewczynkami nawiąże się nić przyjaźni? A może będą rywalizowały ze sobą i któraś z nich będzie chciała dominować w zespole? Jednak w drużynie nie ma miejsca na "ja". No i jak pójdzie naszym bohaterkom na zawodach? Czy będą działały wspólnie?

"Wielka próba" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu tym młodym czytelniczkom, które interesują się tańcem i lubią tańczyć. Piękna historia o pasji, marzeniach, dążeniu do celu, poprzez wytrwałość i ciężką pracę. To także książka o zasadach fer pley, zdrowej rywalizacji, ale również (a może i przede wszystkim) o przyjaźni, wsparciu i wzajemnej pomocy.  

Mnie książka bardzo zainteresowała i przypadła do gustu. Podobały mi się wszystkie postaci, jednak sympatia zapałałam do młodszej siostry Harper - ośmioletniej Hailey. To wspaniała, pogodna i zabawna osóbka 😉 

Dzięki lekturze, poznałam terminy taneczne i techniki tańca, o których wcześniej nie słyszałam lub nie znałam ich znaczenia (turnout, skoki jete, passe, tumbling, developpe, releve, stagleap, itp.). Wewnątrz ne znajdziemy żadnych ilustracji, jednak mi to wcale nie przeszkadzało. Wspaniale opisany lekki, przystępny tekst, podsunął mojej wyobraźni piękne obrazy! Nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Zapowiada się fascynująca seria, a tym samym przygoda czytelnicza!
 

Polecam lekturę bardzo serdecznie!
"Wielka próba", to przepiękna historia o marzeniach i dążeniu do ich realizacji. To opowieść o tym, że ciężką pracą i systematycznym treningom, można spełnić najskrytsze pragnienia.


Znajdziecie ją Komentarze

 1. to jest chyba propozycja dla mojej siostrzenicy :) w młodości też lubiłam takie książki

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealna książka dla każdej małej baletnicy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa pozycja dla dziewczynek gdybym miała córeczkę pewnie znalazła by się na naszej półce 😀

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna propozycja dla młodych dziewczynek :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie.
  Chętnie bym ją przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecę bliskim znajomym. Jedna z ich bliźniaczek uwielbia taniec i wszystko co z nim związane. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiałam tańczyć jako dziecko i mam nadzieje, żę moje maleństwo też bedzie chciało kiedyś tańczyć. Jak byłam dzieckiem brakowało mi właśnie tego typu książeczek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jestem już za stara na takie książki. Może za kilka lat moja córka będzie się w tym zaczytywac.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie nasz kaliber ksuazkowy 😉

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz