PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ DZIECIOM: "O CZYM MYŚLISZ?" i "ZŁOTA RYBKA", Wyd. WAM


Całkiem niedawno Wydawnictwo Wam  zaproponowało mi poznanie dwóch książeczek dla dzieci autorstwa Przemysława Wechterowicza oraz ich recenzję. Przyznam, że nie znałam żadnych publikacji autora, dlatego tym bardziej byłam zainteresowana ich treścią. Buszując po internecie, odnalazłam kilka naprawdę świetnych książeczek dla najmłodszych pana Wechterowicza i już jestem pewna, że to nie będą jego ostatnie książeczki, które pojawią się w naszym domu.

 Gdy dowiedziałam się, ze bohaterami obu książeczek są zwierzęta, bardzo się ucieszyłam, ponieważ lubimy ich obecność w czytankach przeznaczonych dla dzieci. 

 
Tytuł: "O CZYM MYŚLISZ?"
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Marcin Minor
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32


Książeczka "O czym myślisz?", choć jest niewielka i zawiera minimalną ilość tekstu, jest po prostu piękna! Nie nie mam tu na myśli wyłącznie przecudnej szaty graficznej pana Marcina Minora. Jest to taka książeczka, która pobudza wyobraźnię dziecka, zmusza do myślenia, rozwija słownictwo. 


Na każdej stronie książeczki, witają nas zwierzęta, postaci ludzkie ale i przedmioty. Mamy tutaj kudłatego pieska, długouchego zająca, krokodyla, dziewczynkę siedzącą na gałęzi drzewa, czerwonego balonika i wiele, innych. Wszyscy bohaterowie książeczki o czymś dumają i myślą. O czym? Podpowiedź ukazują nam dymki, które wyfruwają z ich główek 😊 Natomiast na drugiej stronie, mamy ilustrację, która przedstawia odpowiedź na to pytanie.


 

Książeczkę zamyka postać małego szarego kotka. O czym myśli kotek? Chmurka jest pusta! 

W tym fragmencie starałam się wzbudzić lekkie napięcie (😉) i dać synkowi czas do namysłu. Chciałam aby Antoś przedstawił mi swoje pomysły na to, o czym mógł myśleć kotek. Jakie padały odpowiedzi? Zdaniem Tośka, kociak myślał o myszce, autku i o Łatce (naszej kotce). Jakie było jego zdziwienie, gdy przewróciłam ostatnią stronę, a on poznał odpowiedź! Wcześniej oglądałam książeczkę, więc wiedziałam, co się tam kryje, ale chciałam zobaczyć reakcję Tośka!


Wiecie, co jest na ostatniej stronie? Lusterko, w którym synek zobaczył siebie? Na początku na jego twarzy pojawiło się zdziwienie, a potem szeroki uśmiech i radość, która udzieliła się również i mnie! 😊 


"O czym myślisz?" to przesympatyczna i cieplutka książeczka, która przegoni najbardziej pochmurny dzień! Książeczkę czytałam mu już kilkakrotnie i za każdym razem ostatni widok strony działa na niego tak samo rozweselająco! Jestem przekonana, że każde dziecko zakocha się w tej książeczce! Jest ona pięknie wydana, a jej ilustracje wzbudzają zachwyt. Najbardziej przypadła mi do gustu ilustracja, na której dziewczynka z parasolem, podróżuje na grzbiecie pandy małej. Wygląda ona (ilustracja) jak obraz, który z powodzeniem można by było zawiesić na ścianie!


Książeczkę znajdziecie TUTAJ.Kolejna lektura autorstwa pana Wechterowicza, to "Złota rybka"
 

 Tytuł: "Złota rybka"
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Jakub Grochola
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32 Nasza bohaterka, jak na złotą rybkę przystało, spełnia życzenia! Do jej malutkiego jeziorka, po kolei przychodzą zwierzęta. Rybka sama dopytuje, czego im potrzeba, jakie mają marzenia i ochoczo je spełnia. Lew dostaje pilnik do pazurów (firmowy!), zebry radio, słoń "stucną scenkę", a struś premierową książkę. Najbardziej rozśmieszył mnie prezent dla żyraf, które bardzo chciały mieć legginsy we flamingi! Każde zwierze chciało dostać jakiś przedmiot. Każde, oprócz jednego. Goryl marzył o czymś zupełnie innym. O czym? Czy złota rybka spełni jego marzenie?Ten tytuł również zachwyca, tak treścią, jak i obrazkami. Pełne humoru ilustracje rozśmieszą każdego czytelnika! Tekst natomiast, jest świetną okazją do rozmowy. Przykładów może być kilka, np. podziękowanie za prezenty (każde zwierze jest rybce wdzięczne). Rybka spełniała życzenia bardzo chętnie. Czy nam również radość sprawia obdarowywanie podarkami innych?Czy tylko przedmioty dają szczęście. Może jest coś istotniejszego, coś cenniejszego niż radio, garnek czy strój kąpielowy? Piękna i wartościowa lektura, którą polecam każdemu małemu (ale i temu większemu) czytelnikowi. Zachęcam oczywiście do wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem przy książce!

 Oba tytuły pióra Przemysława Wechterowicza polecam bardzo gorąco! My jesteśmy nimi oczarowani. Książeczki trafiają na naszą półeczkę "Książek Wyjątkowych" 😊Książki "Złota rybka", szukajcie na stronie Wydawnictwa →KLIK


Za egzemplarze dziękuję
Komentarze

 1. Cieszę się, że książki dla dzieci to nie tylko piękne obrazki:) a "Złotą rybkę" sama chętnie bym przeczytała :) pozdrawiam. E.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno kupię dla kuzyna :) Zapowiada się super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe książeczki, podeślę je jako prezent siostrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Obie te książki są śliczne.
  Filip jak był w tym wieku także zachwycał się takimi książkami. Za to teraz znam innych milusinsmilu, którym te książki przypadłyby do gustu

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemne książki, piękne mają ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie prezentują się te książeczki :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne propozycje pobudzą dzieciecą wyobraźnię��

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książeczki dla młodszych czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nasz maluch z etapu zwierzątek przeszedł na koparki, dźwigi i inny sprzęt budowalny, oczywiście domyślacie się, kto za tym stoi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyglądają bardzo ciekawie - dzieci nie mam, więc będę o nich pamiętać, jak będę szukać jakiegoś prezentu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniałe książeczki :) Coś czuję, że mój Alexander już sam chętnie przeczytałby tę o złotej rybie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie książeczki magnetycznie przyciągały mojego synka, uwielbiał zwierzęta jako bohaterów czytelniczych przygód. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię książki dla najmłodszych. Znacznie rzadziej mnie zawodzą niż publikacje dla dorosłych. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz