"ANGIELSKI DLA DZIECI. RYMOWANKI I WIERSZYKI DO WSPÓLNEGO CZYTANIA, ZABAWY I NAUKI" - Kapitan NaukaW ramach zajęć dodatkowych w przedszkolu, Anti będzie miał elementy języka angielskiego. Małe dzieci bardzo szybko "łapią" nowe słówka w obcym języku. Oczywiście najlepiej wychodzi to poprzez zabawę, z wykorzystaniem wesołych piosenek i wierszyków w języku obcym. One najlepiej wpadają w ucho i zapadają w pamięć! Postanowiłam też spróbować takiej nauko-zabawy w domu. Z pomocą przyszedł mi niezawodny Kapitan Nauka. "Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki do wspólnego czytania, zabawy i nauki", to jest to, czego potrzebujemy!

Publikacja kryje w sobie aż 39 wesołych wierszyków i rymowanek. W zależności od wieku dziecka i jego możliwości, możemy zacząć od poznania tych króciutkich, a następnie spróbować pouczyć się ze starszymi dziećmi "obszerniejszych" utworów.

Rymowanki są wspaniałe i bardzo szybko wpadają w ucho! Są wesołe, nie trudno więc nauczyć się ich na pamięć (szczególnie tych krótszych). Szybko możemy znaleźć swoją ulubioną rymowankę. W naszym wypadku była to wyliczanka o tygrysku"Eeny Meeny". Antoś jeszcze nie wszystko powtarza, jednak nalega abyśmy "wałkowali" właśnie ten tekst ;)Takie czytanie, nieraz po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy (oj i tak bywa, kiedy któryś tekst wpadnie dziecięciu w ucho 😉) sprawia, że dziecko zapamiętuje i przyswaja sobie nowe słówka w języku obcym. Za sprawą zabawnej rymowanki dziecko uczy się nowych umiejętności.

Jeśli nie rozumiemy jakiegoś słówka w tekście - bez obaw. Obok wierszyka mamy małe kolumny z wyodrębnionymi słówkami w języku angielskim, a obok nich ich znaczenie w języku polskim. Taki mini słowniczek. Tak więc od razu możemy nauczyć się nowego wyrazu.Każda strona, to bogactwo wielobarwnego tła i bardzo ładnych i zabawnych ilustracji, które obrazują spisane rymowanki. Dzięki nim dziecko szybko domyśli się, o czym jest konkretny tekst. Dodatkowo możemy o nich z dzieckiem porozmawiać (wzbogacenie słownictwa malucha). Na końcu książeczki mamy tłumaczenie na język polski wszystkich tekstów. Wiecie, co jest w nich fajne? To, że przetłumaczone, również się rymują. W taki sposób, jeśli dziecko nie może zapamiętać rymowanki w języku angielskim, może się jej nauczyć w ojczystym języku! One również są fantastyczne i bardzo łatwe do zapamiętania! Zabawa z nimi to także świetna frajda! Ale to nie koniec. Książeczka zawiera także Słowniczek. W nim mamy wymienione wszystkie niezrozumiałe wyrazy i ich tłumaczenie. To, co bardzo mi się spodobało, to to, że słówka zostały sklasyfikowane według kategorii, np. zwierzęta, jedzenie, itp.

Ostatnim zadaniem, jakie czeka na dzieci, jest nazwanie zwierząt z obrazków używając ich angielskich odpowiedników.Ale to nie koniec atrakcji, jakie ma dla dzieci książeczka! Kapitan Nauka oferuje nam nagrania MP3 wszystkich utworów z książeczki w wersji wolniejszej i szybszej. Ba! Możemy je pobrać ze strony zupełnie za darmo! Przykładowych nagrań możemy posłuchać na stronie i stamtąd je pobrać: O TUTAJ. Cudownie, prawda? Możemy czytać i słuchać jednocześnie 😊


Książeczka jest naprawdę fantastyczna! Sprawdzi się w domu, przedszkolu, jak i szkole. To gwarancja udanej nauki i wspaniałej zabawy. 

Gorąco polecamy!!!

Książka dostępna tutaj


Za egzemplarz

dziekujemy


Komentarze

 1. Moje dzieci bardzo lubią Kapitana Naukę, więc chętnie sięgniemy i po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna świetna propozycja od Kapitana Nauki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kapitan Nauka zaskakuje mnie ostatnio co raz ciekawszymi propozycjami! Te wierszyki naprawdę wpadają w ucho, a ilustracje są przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja córka (2,5) ma angielski w żłobku. Taka raczej zabawa. Myślę, że warto także w domu wprowadzić angielskie zabawy... może to pomoże też mi, bo uważam się za językowe beztalencie. Takie wierszyki powinny mnie zmotywować ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Oo super! Do tej pory mieliśmy tylko box z słówkami angielskimi od Kapinana Nauki ale ta książka wydaje się być idealna dla przedszkolaka, który uwielbia wszelkie rymowanki i wierszyki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram taką naukę przez zabawę, wtedy najlepiej się zapamiętuje. My również posiadamy różne książeczki od Kapitan Nauka i są super.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nauka przez zabawę niestety, z czasem może nie wystarczyć - wtedy, warto zapisać dziecko do dobrej szkoły językowej, które znajdują się obecnie zarówno w mniejszych, jak i większych miastach. Jeśli jesteś z Warszawy bądź Krakowa, może nią być https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/ (w swojej ofercie posiada kursy dla młodzieży i dorosłych).

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa z takimi rymowankami i jestem zdania, ze dzieciaki na pewno będą w stanie nauczyć się języka angielskiego lepiej niż z innych źródeł. Ja również sobie chwalę podręczniki i kursy do angielskiego z https://www.jezykiobce.pl/7-angielski ale one głównie skierowane sa już do starszych osób.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz