AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. LITERKOWE PRZEDSZKOLE, WYD. EGMONT


 LITERKOWE PRZEDSZKOLE, to nowe książeczki, które powiększyły grono edukacyjnej serii dla dzieci AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA od Wydawnictwa Egmont. Od razu jednak zaznaczę, że są to troszkę inne książeczki, niż możecie znać. Te są o wiele mniejsze, mają miękką oprawę no i kartkowane strony. Dzięki tej serii, dzieci poznają pierwsze litery polskiego alfabetu. Autorką tekstów jest Justyna Bednarek, a ilustracje wykonała Marta Krzywicka.

W serii ukazało się 5 tytułów:

- " A jak antylopa"
- "B jak Bąbel"
- "C jak cesarz"
- "D jak detektyw"
- "E jak eklerki"


My posiadamy dwie książeczki z literkami "A" i "B" :)"A jak antylopa"

Bohaterami książeczek są przedszkolaki, których nauczycielką jest bardzo miła pani Motylek. W tej książeczce poznamy Antosia. Chłopca, który nie lubi wczesnych pobudek, za to bardzo lubi chodzić do przedszkola. Tam zawsze dzieje się coś ciekawego i są pyszne śniadania, np. twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem ;) Tego dnia, pani Motylek wymyśliła dzieciom bardzo ciekawą zabawę. W przedszkolnym ogrodzie ukryła skarb, którego nazwa zaczyna się na literę "A". Ten, kto go odnajdzie, otrzyma nagrodę - czekoladowy batonik. Podczas poszukiwań, dzieci znajdują nie jeden, a kilka skarbów, których nazwa rozpoczyna się na literę "A". Dzięki zadaniu pani Motylek, dzieciaki poznają nowe słowa i świetnie się bawią! :) "B jak Bąbel"

 Bartuś przyprowadza do przedszkola swojego psa, który wabi się Bąbel. Dzieci bardzo się cieszą, że pani Motylek pozwoliła, aby pies spędził z nimi cały dzień. A pies, jak to pies. Uwielbia zabawy i...psoty. Co zmaluje nasz Bąbel? Śmiechu będzie co nie miara!


 
Zawarte w tekstach słowa na nową literę, zaznaczone są  odrębnym kolorem i pogrubione, aby lepiej "rzucały się" w oczy. Gdy skończymy czytać opowiadanie, dziecko może rozwiązać zadania, które zawiera książeczka. jest ich kilka, a wśród nich są rebusy, zagadki i kolorowanki ;) Książeczki wzbogacają sympatyczne, kolorowe ilustracje, o których możemy z dzieckiem porozmawiać :)
Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, książeczki LITERKOWE PRZEDSZKOLE, możemy zabrać ze sobą wszędzie i sięgnąć po nie w każdej chwili. Dziecko bardzo ciekawie spędzi z nimi czas. Posłucha opowiadań, pozna nowe litery i słowa, które się na nie zaczynają, poćwiczy mowę, pośmieje się, poćwiczy swoje rączki podczas rozwiązywania zadań, itp. Tak wiele w takim "maleństwie", prawda? ;) LITERKOWE PRZEDSZKOLE, to niewielkie książeczki, które poprzez zabawę, uczą nasze pociechy wielu umiejętności. Uważam, że jest to idealna seria dla przedszkolaka! 


Wraz z Antosiem - przedszkolakiem, polecamy ją serdecznie! ;)

Książeczek szukajcie na stronie Wydawnictwa:

- "A jak antylopa"
- "B jak Bąbel"


Komentarze

  1. Ciekawa propozycja. Ciekawe jakie będą opowiadania przy kolejnych literkach

    OdpowiedzUsuń
  2. Często ostatnio widuję tę serię - idealna do nauki literek :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajna seria dla maluszków. U nas musi być teraz juz dużo treści, choć ilustracje są bardzo ważne.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz