O chłopaku z Goczałkowic..."Piszczek. To, co naprawdę jest ważne", Wyd. Egmont


Tytuł: "Piszczek. To, co naprawdę jest ważne"
Autor: Jarosław Kaczmarek
Seria: PIŁKA NOŻNA. MALI MISTRZOWIE
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
 Dostępna: TU

Dzisiaj książka dla prawdziwych kibiców i fanów polskiej piłki nożnej. Książka o futbolu, a raczej o jednym z graczy. Sławnym i lubianym przez wielu Łukaszu Piszczku, jednym z najlepszych prawych obrońców na światowym boisku. 


Książka "Piszczek. To, co naprawdę ważne", to książka, która ukazała się dzięki Wydawnictwu Egmont. Na stronie wydawnictwa mali kibice znajdą wiele pozycji o tematyce futbolowej, chociażby z serii Piłka Nożna. Mali Mistrzowie. Wprost idealna dla młodego miłośnika piłki nożnej. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa!


Przyznam się, że na piłce nożnej mało się znam (chyba nigdy nie zrozumiem, na czym polega spalony!), jednak przedstawicieli polskiej reprezentacji, jak najbardziej znam. Obejrzeniem meczu w tv również nie pogardzę :) Gdy otrzymaliśmy książkę, pierwszą osobą, która się nią zainteresowała był mój mąż :) Oczywiście na piłce zna się dobrze, lubi ten sport i zainteresowanie piłką przelewa na naszego synka, co przejawia się wspólną grą.


Książka przedstawia historię kariery Łukasza Piszczka. Czytając o tym, jak wyglądała jego droga, doszłam do wniosku, że jest to ciekawa postać, dla której granie w piłkę na boisku jest czymś bardzo ważnym. Kariera nie zawróciła mu w głowie, pozostał sobą. Mimo, iż na początku nie podobało mu się to, że ma grać na bocznej obronie, szybko okazało się, ze na tym polu stał się jednym z najlepszych obrońców na świecie! Jak każdy, tak i on miał swoje wzloty i upadki. Z tych drugich potrafił wyciągać wnioski i się na nich uczyć. 
  
Wewnątrz znajdziemy mnóstwo zdjęć i wiele ciekawostek z życiorysu piłkarza. Język jest przystępny dla młodego czytelnika, sama książka zawiera w sobie mnóstwo treści związanych z piłką nożną. Znalazła się tu także legenda pt. "Pojedynek ze smokiem" oraz ciekawa anegdota związana z Igrzyskami Olimpijskimi, które miały miejsce 1936 roku na berlińskim stadionie olimpijskim.  Wtedy władzę sprawowali naziści z Adolfem Hitlerem na czele. Igrzyska te miały być dowodem na to, że Niemcy są największą potęgą także w sporcie. Jak się okazało, aż cztery złote medale zdobył Jesse Owens, amerykański czarnoskóry lekkoatleta. Hitlerowi także przeciwstawiła się polska lekkoatletka, Maria Kwaśniewska, która zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem. Na zaczepny tekst Hitlera odpowiedziała mu zabawną, ale i ciętą ripostą. Co mu powiedziała? o tym też możemy przeczytać w książce. Jak widzicie, wewnątrz znajdziemy wiele niezwykłych informacji.


Polecam książkę o jednym z najlepszych piłkarzu naszej polskiej reprezentacji i słynnym graczu Borussi Dortmund.  Myślę, że świetnie sprawdzi się jako prezent dla małego miłośnika piłki nożnej :) 
Komentarze

 1. widze, że ksiązka bardzo ładnie wydane

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zupełnie nie kumam klimatu piłki nożnej, ale mam w domu zapalonego kibica i to wcale nie chodzi mi o męża ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja po tego typu książki sięgam przez syna :D wcześniej mnie one nie interesowały

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna dla miłośników piłki nożnej. U nas w domu póki co takowych brak.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz