"WRÓŻKA Z GWIEZDNEGO PYŁU", NOVAE RES


Tytuł: "Wróżka z Gwiezdnego Pyłu"
Autor: Lena Wolska
Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
Dostępna: TU


Jest to opowieść o 8-letniej dziewczynce, Hani, która marzy aby zostać dobrą wróżką. Dziewczynka mieszka w pięknej miejscowości na Lubelszczyźnie. Uwielbia przyrodę i dary matki Natury. kocha wszystkie stworzenia, którym zawsze chętnie spieszy z pomocą. Tak też było pewnego dnia, kiedy w lesie zauważyła pod drzewem leżącego zajączka, który się nie rusza. Kierowana współczuciem i troską, położyła na niego swoją dłoń. Wtedy zdarzyła się rzecz niezwykła - zwierzątko ożyło, a drzewo, pod którym stali, przemówiło! Okazało się, że dziewczynka ma dar uzdrawiania. Tak naprawdę Hania nie jest zwyczajną dziewczynką. Ta dobroduszna istotka, została stworzona z Gwiezdnego Pyłu.Za chwilę dołączył do nich stary szary wilk, Albert, opiekun lasu i nauczyciel magii.  Wilk zabiera Hanię w podróż aby pokazać, jak funkcjonuje świat. Przedtem opowiada jej o Gwiezdnym Pyle, który dziewczynka nosi w sobie. Musi tylko patrzeć i słuchać sercem oraz mieć otwarty umysł.
Razem wyruszają w podróż do różnych miejsc. Odwiedzą Tatry, Bieszczady, Morze Bałtyckie, Mazury, Sudety. Tam, gdzie się zatrzymają, spotkają innych nauczycieli (niedźwiedzia Roberta, Nimfę Natalię, Rusałkę Kasię, itd.), którzy przekażą dziewczynce swoje nauki.  To będzie niezwykła podróż przez alfabet uczuć i najwyższych wartości, takich jak Absolut, Błogosławieństwo, Cel, Dobroć, Euforia, Harmonia, Jedność, Miłość, Szczerość, Troska, Ufność itp.. Dziewczynka musi je poznać i odkryć w sobie. Tylko w taki sposób może zostać dobrą wróżką. Czy dziewczynka zrozumie każdą lekcję? Nie każda z nich jest prosta...
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to fantastyczna historia nie tylko o magii, ale przede wszystkim o uczuciach i wartościach, jakimi w swoim życiu powinien kierować się każdy z nas. Jest to książka nie tylko dla młodego czytelnika. Dorośli odnajdą wiele pięknych prawd i myśli, które być może na zawsze odmienią ich spojrzenie  na świat, ale i na samych siebie.Książka, poza zdobieniami stron, nie zawiera żadnych ilustracji, jednak wcale mi to nie przeszkadzało. Fabuła jest tak wciągająca i pięknie opisana, że z powodzeniem możemy sobie wyobrazić całą przygodę oraz poczuć jej wyjątkowość i czar.
Uważam, że dzięki tej książce, nam rodzicom będzie o wiele łatwiej wyjaśnić pociechom pewne wartości oraz uczucia. Opowieść pomoże im zrozumieć, jak ważne jest aby wszystko zaczynać od siebie, aby lubić siebie i siebie szanować być dla siebie dobrym. Tylko wtedy będą naprawdę szczęśliwe i spełnione.

  


Książka moim zdaniem jest wartościową pozycją. Autorka wspaniale pisze o uczuciach oraz stanach ducha, które pomogą człowiekowi osiągnąć szczęście i dzielić się nim z innymi.

Przyznam, że nie wszystkie wskazówki są takie proste do zrealizowania, szczególnie dorośli mogą mieć z tym problem. Być może będą się buntować - przecież świat nie jest taki piękny i dobry. Istnieje też zło, brzydota, kłótnie. To prawda, jednak to właśnie my tworzymy ten świat. To od nas zależy, jakie wartości przekażemy swojemu potomstwu. Dzieci w końcu dorosną i to od nich będzie zależała przyszłość. Jeśli zaszczepimy w nich wartości, pozytywne emocje, będą bogatsze w tę wiedzę, a w swoim życiu będą dokonywały wyborów, które będą dobre dla nich i nie skrzywdzą innych. Dlatego jestem zdania, iż jest to książka dla KAŻDEGO!!!  
Chciałabym Wam na koniec przytoczyć kilka cytatów, które szczególnie zapadły mi w serce.


"Każda istota jest oceanem w jednej małej kropli, tak jak ty czy ja. Dlatego tak ważne jest, żeby wspierać siebie wzajemnie. I zawsze być dobrym. Szczególnie dla tych, którzy jeszcze sobie tego nie uświadomili. Pochodzimy z tego samego źródła i nie ma między nami różnic (...). Jeśli kogoś ranisz, ranisz także siebie. Jeśli kogoś kochasz, to kochasz też siebie. Zobacz, że jak uśmiechasz się do kogoś szczerze, to otrzymujesz w odpowiedzi tak samo piękny uśmiech".


 "(...)zważaj zawsze na swoje słowa. Nie trać ich bez potrzeby. Mów jedynie wtedy, kiedy twoje słowa są piękniejsze od ciszy, która trwa. Bo każde słowo może być lekcją, Haniu.""Wszystko zaczyna się od miłości do samego siebie. Od uczucia jedności z całym wszechświatem."


 "(...) żeby umieć kochać innych, najpierw musisz pokochać siebie. Uświadomić sobie, że jesteś pełna i nie ma jakiejś zewnętrznej drugiej połowy. Zrozumieć, że jesteś jednością z wszechświatem. Wtedy automatycznie zaczniesz kochać innych. Każdą istotę, bez wyjątku. I bez jakichkolwiek warunków."

"- Czy ja umiem (...) kochać?
- Każdy umie. Ta miłość jest w sercu każdego z nas. Wszystkie istoty mają w sobie takie źródełko nieskończonej miłości, która pomimo dawania nigdy się nie kończy. To jest prawdziwa, czysta miłość, bez żadnych warunków, bez przywiązania. jest bezinteresowna, bo nie kochasz za coś, a kochasz dla samej przyjemności kochania. Nie ma tam miejsca na rozczarowanie, bo niczego nie oczekujesz w zamian. Bo wiesz, Haniu... wszystko stworzone jest z miłości."


 "Zawsze, gdy pojawi się emocja, zatrzymaj się, zamknij oczy i zapytaj, czego ma cię nauczyć."


 "Kiedy będziesz szczera sama ze sobą, nie będzie potrzeby kłamać innym. Każde kłamstwo pochodzi stąd, ze nie znasz siebie wystarczająco, ze boisz się odkryć i pokazać, co jest pod spodem. Kłamiesz innym, bo kłamiesz sobie."

 

W książce takich pięknych myśli jest o wiele, wiele więcej. Przeczytajcie ją, na pewno znajdziecie fragmenty, które zachwycą i Was.

"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" to wspaniała, ciepła lektura, którą mogę polecić na zbliżające się wakacje. To taki typ książki, do której ja lubię wracać. Jest wartościowa i nie ma takiej opcji, żeby mogła się znudzić. To pozycja godna uwagi i naprawdę warto ją przeczytać chociażby wspólnie z dzieckiem! Polecam serdecznie!

 

Za możliwość poznania książki oraz jej recenzji dziękuję 
WydawnictwuKomentarze

 1. bardzo ciekawa propozycja. w pierwszej chwili myślałam, że jest to książka związana z filmem "Gwiezdny pył" ale już widzę że nie :) ale i tak zapowiada się interesująco

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako dziecko uwielbiałam takie historie! Przytoczyłaś piękne historię, wcale nie brzmią jak z książki dla dzieci :)
  Ciekawe w jakich pozycjach będzie zaczytywał się mój syn, jestem kompletnie zielona w tym co czytają mali chłopcy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęciłaś do przeczytania. Wygląda na fajną pozycję do wspólnego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałem i muszę polecić. Książka jest naprawdę ciekawa i wciągająca. Okłada też super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wróżka Alicja zaprasza na wróżby email lub telefon
  zamów wróżbę szybko i bezpiecznie na stronie wróżka online
  poznaj swoją przyszłość, szybka odpowiedź w 2 godziny

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz