KSIĄŻKA JAKO PREZENT Z OKAZJI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ - "ŚWIĘCI WOKÓŁ NAS"

Okres uroczystości I Komunii Świętych właśnie się rozpoczyna. Niejedna osoba, która została zaproszona na tę ważną uroczystość w życiu dziecka, na pewno ma dylemat, co mu podarować, co je ucieszy, jaki prezent będzie najlepszy i odpowiedni. Jako osoba wierząca uważam, że jest to wyjątkowa uroczystość o wymiarze duchowym. Piękna chwila, którą dziecko zapamięta na całe życie. 


Tytuł: "Święci wokół nas"
Autor: Anna Paczuska

Ilustracje: Grzegorz Sobczak

Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48

Dostępna: TU

Pamiętam, jakie prezenty dostawało się za moich czasów. Muszę przyznać, ze z tymi współczesnymi podarunkami, tamte wypadały dość słabo, mam tu na myśli wartość materialną, jak i wymiar prezentu. Niestety, wszystko się zmienia. Jednak uważam, że są prezenty, które szczególnie zasługują na uwagę i są zawsze odpowiednie jeśli chodzi o to wielkie święto, jakim dla dziecka jest I Komunia Święta. Takim prezentem jest... książka. Najczęściej jest to Biblia. Na swoim blogu pokazywałam Wam już kilka propozycji jej pięknych wydań. Dzisiaj natomiast proponuję książkę bardzo kolorową, z mnóstwem pięknych ilustracji. Książka nosi tytuł "Święci wokół nas".
Jest to pozycja, w której znajdziemy aż 20 postaci Wielkich Świętych, a wśród nich: Święta Maryja z Nazaretu, Święty Piotr, Święty Andrzej Apostoł, Święty Franciszek z Asyżu, Święty Florian, Święty Jerzy, Święty Marcin, Święta Kinga, Święta Jadwiga Andegaweńska, Święta Faustyna Kowalska czy Święty Jan Paweł II. Być może wśród nich znajduje się patron dziecka, któremu możecie książkę podarować? Akurat my mamy szczęście, bo w książce znaleźliśmy patrona naszego synka, św. Antoniego Padewskiego.
Wymienieni w książeczce Święci byli ludźmi żyjącymi w różnych epokach, pochodzili z różnych stron świata, były wśród nich wielkie królowe, ale też skromni ludzie. Byli żołnierze, zakonnicy, biskupi, rybacy. Ludzie w różnym wieku, o odmiennych charakterach. Wszystkich jednak łączyła miłość do Boga i ludzi.
Z książki dzieci dowiedzą się m.in. jak wyglądał Chrzest Święty za życia św. Jana Chrzciciela, który Święty trzyma klucze do Raju, dlaczego krzyż przed przejazdem kolejowym nosi nazwę Krzyża Św. Andrzeja, do jakiego patrona modlą się kierowcy, która Święta kojarzy się z Kopalnią Soli w Wieliczce, któremu Świętemu zawdzięczamy bożonarodzeniową szopkę. Ciekawostek jest o wiele więcej!
Układ książki jest bardzo ładny i czytelny. Jak wspomniałam, książka jest bardzo kolorowa. Ilustracje świętych zajmują całą prawą stronę. Natomiast na stronie lewej mieści się tekst. Na górze mamy napis z okresem, w jakich latach żył dany Święty lub Święta. Poniżej dużą czcionką, imię Świętego. Dalej mamy opisaną jego lub jej charakterystykę, ciekawe fakty z życia, a nawet związane z nimi legendy. Opis kończy data, kiedy wypada dzień Świętego lub Świętej. Wszystko opisane jest w sposób prosty i ciekawy. Tekst jest przystępny dla dziecka, więc nie będzie problemu ze zrozumieniem czytanego tekstu.
To wyjątkowa książka, z której dzieci mogą wynieść wiele cennych informacji na temat ludzi, którzy swoje życie ofiarowali Bogu. Wielu z nich stanowi wzór cennych cnót i wartości, którymi kierowali się w swoim życiu. 

 


Myślę, że jest to naprawdę wartościowa książka. Taka, która będzie unikatowa, ponieważ najczęstszymi książkami ofiarowanymi dzieciom w prezencie są Biblie. Często jest to podarunek który się powtarza. Znam przypadek, kiedy dziecko dostało ich kilka. Taka książka na pewno będzie jedyna i niepowtarzalna!Polecam :)


Za egzemplarz recenzencki 
dziękuję 
Wydawnictwu 
Komentarze

 1. Książka jest dobra na wszystko. Jestem maniaczką książkową. Znam również to wydawnictwo. Mają fajne książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie słyszałam o tej książce, ale uważam, że to świetny pomysł na prezent z okazji PIerwszej Komunii. Będę o nie na pewno pamiętała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy pomysł na prezent komunijny, i do tego super zilustrowany

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem raczej człowiekiem starej daty i u mnie szczytem było dostanie roweru :) Rozumiem jednak, że się sporo od tamtego momentu zmieniło i na porządku dziennym są laptopy, tablety, skutery czy też quady. Prezent na komunię świętą musi być naprawdę teraz drogi aby spodobał się dziecku...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja na komunię w tym roku podarowałam córce kuzynki album, w którym znalazły się zrobione wcześniej zdjęcia z instaxa. Album wybrałam prosty, coś takiego: https://www.albumyfoto.pl/albumy-tradycyjne.html i do albumu dołączyłam samego instaxa, by mogła dokończyć uzupełnianie zdjęć. Była bardzo zadowolona i myślę, że jest to prezent, który wykorzysta przez długi czas :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz