# CZYTELNIA: POWIEŚCI DO SAMODZIELNEGO CZYTANIA DLA DZIECI OD WYD. EGMONT

Dziś pokażemy Wam serię pt. #Czytelnia od Wydawnictwa Egmont. Są to książeczki dla dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. To wyjątkowe propozycje o trzech stopniach trudności czytanego tekstu.Wyróżniamy:
 •  poziom I: żółty → seria tych książeczek zapewnia fantastyczną przygodę dzieciom, które dopiero nauczyły się czytać
 • poziom  II niebieski → skierowana do nieco starszych dzieci, zapewnia im wspaniałą emocjonującą lekturę o wartkiej akcji
 • poziom III czerwony → najwyższy poziom czytelniczy dla dzieci, które potrafią samodzielnie czytać i które w serii na pewno znajdą dla siebie interesującą lekturę Każda seria jest inaczej skonstruowana. W swojej kolekcji posiadamy 5 tytułów, są nimi znane i lubiane bajki Walta Disney'a : 2 "żółte" oraz 3 "niebieskie".  Poziom I żółty jest najprostszy. Tekst napisany dużą czcionką, jest przejrzysty, podzielony na zatytułowane rozdziały. Zdania są proste, nieskomplikowane. Znajdziemy w niej również kolorowe ilustracje z bohaterami bajek. Nasze tytuły z tego poziomu to: "Ariel na fali" oraz "Odkrycie Belli"


Książeczki z poziomu II niebieskiego równią się od poprzednich nie tylko wielkością czcionki. Tutaj mamy czarno-białe ilustracje, a jedna książka pt. "Zaplątani. Zanim żyli długo i zaplątani", poza zdobnymi rozdziałami, nie posiada ich w ogóle. Rodzaj papieru na którym wydrukowano tekst, też jest inny. W książkach z I poziomu stronice są śnieżno białe, tutaj są one brunatne, szorstkie w dotyku.Tytuły, które wybraliśmy, zawierają w sobie bardzo ciekawe opowieści z naszymi ulubionymi bohaterami. Można powiedzieć, że są to bajki dla dziewczynek, bo występują tu znane disney'owskie księżniczki, jednak nic bardziej mylnego! Książeczki opisują fascynujące przygody, które wciągną każde dziecko :)

Zacznijmy od mojej ulubionej bohaterki z dzieciństwa, czyli "Małej Syrenki". 

"Ariel na fali"

Tytuł: "Ariel na fali. Poziom I"
Seria: #Czytelnia
Autor: Liz Marsham
Ilustracje: Jeff Thomas
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelniczy: 6-8 lat
Dostępna: TUTAJ


Siedmioletnia Ariel uwielbia przygody i zabawę z siostrami wśród fal. Niestety, pewnego dnia Ariel, Aquata i Andrina zostają porwane daleko przez silny prąd. Nie wiedzą jak mają wrócić do domu. Aby ratować siebie i starsze siostry, Ariel postanawia działać. Na początku syrenki wypływają na powierzchnię, potem w głębi oceanu odkrywają wrak statku z różnymi ciekawymi przedmiotami. A gdy już pojawi się szansa bezpiecznego powrotu do pałacu, "fala wyjątkowa" znów porywa wszystkie syreny i je rozdzieli. Czy Ariel odnajdzie w ciemnych tunelach swoje siostry i czy córki Trytona wrócą bezpiecznie do pałacu? Mała Syrenka ma głowę pełną pomysłów, a do tego ma wielu przyjaciół morskich, którzy chętnie jej w tym pomogą :)
Kolejna książeczka z "żółtej serii" #Czytelnia, to opowieść o młodziutkiej Belli, bohaterki klasyki Walta Disneya "Pięknej i Bestii".
 
"Odkrycie Bell"

Tytuł: "Odkrycie Belli. Poziom I"
Seria: #Czytelnia
Autor: Tessa Roehl
Ilustracje: Jeff Thomas
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wiek czytelniczy:  6-8 lat
Dostępna: TUTAJ

 

 Bella od zawsze kochała książki. To jej najlepsze przyjaciółki. Szkoda, że w prawdziwym świecie, nie może znaleźć wspólnego języka z koleżankami z klasy. Dzieci uważają ją za dziwaczkę, ponieważ ciągle chodzi albo z nosem w książce, albo z głową w chmurach. Pewnego dnia Bella, odkrywa starą i zaniedbaną księgarnię, której właścicielką jest pani Adela Hugo. Miejscu grozi bankructwo. Bella postanawia zrobić wszystko, co w jej mocy, aby księgarnia odzyskała dawną popularność. Musi tylko namówić swoich kolegów i koleżanki do pomocy. Czy jej się to uda?

 Wśród "żółtych" książeczek z poziomu I, dla początkujących czytelników znajdziemy jeszcze takie tytuły, jak: "Bohaterowie są wśród nas. Wszyscy w domu. Masza i Niedźwiedź", "Idealne przyjęcie Pinkie Pie", "Zaklęcie Księżniczki. My Little Pony" czy ," Barbie. Plażowy rabuś".Kolejne książeczki należą do niebieskiego poziomu II . Pierwsza z nich przedstawia dalsze przygody bohaterów animacji Disneya, "Krainy Lodu".

"Anna i Elsa. Powrót do Lodowego Pałacu"


Tytuł: "Anna i Elsa. Powrót do Lodowego Pałacu. Poziom II"
Seria: #Czytelnia
Autor: Erica David
Ilustracje: B. Robinson, M. Razzi, Francesso Legramandi, G. Matta
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 102
 Wiek czytelniczy: 8 -10 lat
Dostępna: TUTAJ 


 Siostry Anna i Elsa powracają, tym razem w książce! To nasza pierwsza książka z tymi bohaterkami...

Arendelle spodziewa się wyjątkowych gości. Jest nimi para ambasadorów z Vakretty. Królowa Elsa, chce, aby zamek im się spodobał, jednak okazuje się, ze ten wymaga tylu napraw. Ogromny dywan przy schodach jest postrzępiony, zawiasy w drzwiach okropnie skrzypią, a rury w zamkowej kuchni przeciekają! Siostrom pomaga Olaf, jednak trójka przyjaciół zamiast doprowadzić zamek do porządku, robi w nim większy chaos! W końcu Anna wpada na pomysł aby zaprosić gości do lodowego pałacu, który Elsa wyczarowała daleko w górach. Przygotowania trwają w najlepsze! Gdy para przyjeżdża do pałacu z lodu, ma wrażenie, że grasują w nim... duchy! Czy gościom spodoba się wizyta w Lodowym Pałacu? Na pewno będzie wyjątkowa i niezapomniana! :)Ostatnie dwie książeczki z poziomu II niebieskiego, to historie Roszpunki, bohaterki bajki "Zaplątani".
Tytuł: "Zaplątani. Opowieści Roszpunki Sekrety ujawnione. Poziom II"
Seria: #Czytelnia
Adaptacja: Kathy Mccullough
Ilustracje: Disney Storybook Art Team
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
 Wiek czytelniczy: 8 -10 lat
Dostępna: TUTAJ Roszpunce udało się uciec z wieży, a teraz czekają ją nowe, niezwykłe przygody! W książeczce znajdziemy dwa opowiadania na podstawie odcinków serialu "Zaplątani" z kanału Disney Channel.

Roszpunka nudzi się w zamku. Bardzo chce zobaczyć, co dzieje się za murami Korony. Wraz ze swoją dwórką i przyjaciółką w jednym - Kasandrą, pod osłoną nocy, wymyka się z pałacu do miejsca, w którym rósł magiczny kwiat. Ten, który pomógł jej mamie, królowej Ariannie wrócić do zdrowia, a jej dał magiczne, piękne długie włosy. Gdy dziewczyny są na miejscu, włosy Roszpunki niespodziewanie odrastają! Przyjaciółki postanawiają odnaleźć czarnoksiężnika Variana, który pomoże im poznać sekret tajemniczego powrotu dwudziestometrowych włosów. Tę historię przeczytamy w pierwszym opowiadaniu.

Natomiast  w drugiej opowieści, weźmiemy udział w królewskim Festiwalu Nauk, gdzie będziemy mogli podziwiać różne wynalazki. Także Roszpunka przygotowała coś na tę okazję :) Opowiadania na pewno dostarczą czytelnikom wielu wrażeń :)
 I kolejna książeczka z bohaterami "Zaplątanych".


"Zaplątani. Opowieści Roszpunki Sekrety ujawnione"Tytuł: "Zaplątani. Opowieści Roszpunki Sekrety ujawnione. Poziom II"
Seria: #Czytelnia
Opowiada: Stacia Deutsch
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 136
 Wiek czytelniczy: 8 -10 lat
Dostępna: TUTAJ


Początek książeczki jest podobny, do tego, który przeczytamy w poprzedniej publikacji. Dowiemy si, że Roszpunce odrosną włosy za sprawą magicznych kamieni wyrastających z ziemi. Będzie to miało miejsce w noc poprzedzającą koronację dziewczyny. Następnego dnia Roszpunka przy pomocy Kasandry, próbuje ukryć przed wszystkimi swoje włosy pod olbrzymią peruką...
Tymczasem Lady Krach szykuje zemstę na królu i jego rodzinie. Swoje niecne plany chce zrealizować podczas koronacji księżniczki. Czy jej oraz łotrom, którzy jej pomagają, to się uda? Roszpunka, Kasandra i Julek będą walczyć i nie poddadzą się tak łatwo! Przewrotnej akcji na pewno nam nie zabraknie :)
Wśród "niebieskich" książeczek z poziomu II, na stronie Wydawnictwa Egmont znajdziemy jeszcze: "My Little Pony. Księżniczka Luna i Festiwal Zimowego Księżyca", "Czarna Pantera" czy "Iron Man. Inwazja kosmicznych Fantomów".


 Książeczek z poziomu III oznaczonych kolorem czerwonym nie posiadamy. Przeczytałam jednak, iż są one przeznaczone dla dzieci, które ukończyły 12 lat. Te książeczki mają większą objętość i liczą ponad 200 stron z opisem niesamowitych przygód bohaterów z takich animacji, jak "Star Wars" czy "Twisted Tales".

Wszystkie opowiadania bardzo mi się podobały. Bardzo lubię animacje Disney'a, więc nic dziwnego, ze byłam ciekawa tych książeczek. Tosiek bardzo lubi "Krainę Lodu" więc jemu z przyjemnością czytałam książkę z bohaterami tej bajki. Szczególnie uważnie przysłuchiwał się fragmentom, gdzie występował Olaf - bałwanek którego bardzo lubi :)

 Cała seria i podział na poziomy zaawansowania czytania, jest idealnym pomysłem! Znani i lubiani bohaterowie tylko zachęcają do sięgnięcia po książki. Same książeczki są niewielkie, wielkości szkolnych zeszytów. Łatwo można je więc zapakować do plecaka i przeczytać na przerwie :)  Umilą dziecku niejedną wolną chwilę. Pogoda jest piękna, więc nic nie stoi na przeszkodzie aby miłą lekturą uraczyć się na świeżym powietrzu. Możemy też dołączyć do naszych pociesz i czytać z nimi wspólnie :)


Serii #CZYTELNIA szukajcie na stronie Wydawnictwa Egmont o TUTAJ.  Zachęcam nie tylko do miłej lektury, ale także do wspólnego trenowania czytania z ulubionymi postaciami z bajek :) Polecam! :)Komentarze

 1. Super pomysł z tymi kolorami oznaczającymi stopień trudności :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wydane książeczki dla najmłodszych. Fajnie, że Egmont wpadł na pomysł podziału ich na trzy stopnie trudności w charakterystycznej kolorystyce. Bardzo pomocne rodzicom, którzy nie bardzo są zorientowani, która pozycja najlepiej nadawałaby się dla ich pociech.

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawe książeczki, podoba mi się to, że mają podział na stopnie trudności

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że sporo teraz w Internecie się o tej serii pisze. Będę ją z ciekawością obserwowała. Zaczęło mnie tylko zastanawiać, co z chłopcami - czy dla nich też są książki w tej serii? Bo u Was z wiadomych względów dziewczynkowo :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam synka i jemu spodobała się książeczka z bohaterami KRAINY LODU. Ale zachęcam Cię do zajrzenia na stronę wydawnictwa, dla chłopców również znajdziesz ciekawe tytuły :)

   Usuń
 5. Wspominasz o swoich ulubionych bohaterkach z dzieciństwa, u mnie też pojawił się dzisiaj ten temat ;) Ciekawe, czy mój synek będzie lubił książki o księżniczkach. Coś czuję, że będzie go ciągnęło raczej do Aut ;) Ale kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne książki, moja starsza córka ma dopiero 3l, ale już uwielbia książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie kolorowe i urocze. Aż miło popatrzeć. Świetnie, że literatury dla dzieci jest teraz tak dużo i maluchy mają w czym wybierać. Może połką bakcyla i przyszłości będą czytać równie dużo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz