MARCOWE NOWOŚCI KSIĄŻKOWE DLA DZIECI OD WYDAWNICTWA EGMONT

Oto długo wyczekiwane propozycje książek - nowości wydawniczych od Egmont! Czekaliśmy na nie z niecierpliwością. Zapowiadały się same perełki i rzeczywiście, książki, które dostaliśmy, właśnie nimi są! Uwielbiam to Wydawnictwo, ponieważ w swoim ogromnym repertuarze książek i gier posiadają takie, które są skierowane dla dzieci w różnym wieku, od maluszka do starszaka! Zaraz się o tym przekonacie. Możliwe, że w niektórych propozycjach zakochacie się od pierwszego wejrzenia, jak to miało miejsce w naszym przypadku! :) Dziś zaprezentuję Wam wyjątkowe serie.Uwaga - będzie sporo zdjęć! :-D

Zacznijmy od najmłodszych. Dla nich Wydawnictwo przygotowało serię  Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze Słowa. W jej skład wchodzą 4 książeczki (my mamy 3 z nich). 


To niewielkie kwadratowe książeczki z zaokrąglonymi rogami. Są bardzo estetycznie wykonane. Każda z nich wykonana jest ze sztywnej tekturki, ze śliską powierzchnią. Przez to, ze są twarde, nie tak łatwo je zniszczyć. Są odporne na małe ząbki :) Na białym tle widnieją miłe dla oka, kolorowe obrazki. W czym tkwi wyjątkowość tych książeczek? Otóż okładce, jak i na każdej stronie, znajdują się elementy, którymi małe rączki mogą swobodnie manipulować. Wysuwane elementy zapewniają manewrowanie paluszkami w górę i w dół, w lewo i w prawo, a także dookoła. Dla lepszego uchwycenia każdy element ma niewielki otworek. Obrazki są bardzo ładne. Dodatkowo są podpisane(nazwy, dźwięki, jakie wydają, a także pytania do obrazków).
Tymi książeczkami jesteśmy oczarowani! W naszych rękach znalazły się m.in.: "Kolory", "Pojazdy" oraz książeczka pt. "Na wsi", w której maluszek poznaje zwierzątka wiejskie oraz ich odgłosy. W serii jest również tytuł "W domu". Na końcu każdej książeczki mamy wszystkie obrazki, jakie umieszczono w książeczce.


Bajki 5 minut przed spaniem
Książki z tej serii są zbiorem opowiadań z bohaterami dobrze znanych bajek animowanych. Z tej serii posiadamy następujące tytuły: "Masza i Niedźwiedź" oraz "Spiderman". Książki podzielone są na opowiadania, które możemy czytać dzieciom przed snem. Każda z nich jest okraszona kolorowymi ilustracjami. Czcionka tekstu jest duża, co zapewnia swobodne czytanie. "Masza i Niedźwiedź" to jedna z ulubionych bajek Antosia. Jak się okazało, książkę również bardzo polubił. Fajnie było przeczytać bajki, które oglądaliśmy na ekranie telewizora. Wywołały podobne salwy śmiechu! Na kolejny tytuł "Spiderman" przyjdzie jeszcze czas. Teraz na tę książkę synek jest jeszcze za mały.
Serię "Bajki 5 minut przed spaniem" znajdziecie na stronie Wydawnictwa TUTAJ. Szeroki wybór książek z ulubionymi postaciami z bajek (Auta, Barbie, Bob Budowniczy, Klasyka Disneya, Disney Junior).


Nowa Kolekcja Bajek


 Prześlicznie ilustrowane, wspaniałe opowiadania znanych bajek, zamknięte w twardej oprawie. Książki, które są moimi hitami! Z tej serii posiadamy: "Auta", "Star Wars" oraz "Elenę z Avaloru". W serii znalazł się również tytuł "Bing". Wspaniałe książki, które idealnie nadają się na prezent, ale będą również wyjątkowymi lekturami w dziecięcej bibliotece. Mnie zafascynowała "Elena", Antosia oczywiście "Auta", no bo jak inaczej :)Seria "Czytam Sobie"Książeczki z tej serii skierowane są do dzieci w wieku 5-7 lat. Są idealne dla dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać. Dzielą się one na trzy poziomy:


Poziom 1 SKŁADAM SŁOWA:

W tekście znajduje się od 150 do 200 wyrazów. Zdania są krótkie, mają prostą i zrozumiałą formę. W tekście czytanym mamy 23 podstawowe głoski oraz ćwiczenia głoskowania. W tym poziomie posiadamy książeczkę o tytule "Historie spod podłogi. Dom". Króciutki opowiadanie o Kudełku, bardzo wesołym kłębku kurzu, który mieszka sam pod podłogą pani Cecylii. Kiedy do norki wprowadza się Grubelek, wszystko się zmienia. Czy oba stworki się zaprzyjaźnią?

  
Poziom 2 SKŁADAM ZDANIA:

W tej książeczce mamy 800-900 wyrazów. Występują tutaj już dłuższe i złożone zdania z elementami dialogu. Znajdziemy w niej 23 podstawowe głoski, również "h" oraz ćwiczenia sylabizowania.


Z tego poziomu zagościł u nas bardzo ciekawy tytuł "Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim". Opowieść o historii i niepodległości oraz roli jaką w tym odegrał Piłsudski. 


Poziom trzeci POŁYKAM STRONY:

Poziom dla zaawansowanych w czytaniu. W książeczkach tych znajdziemy aż 2500 do 2800 wyrazów z użyciem wszystkich głosek. Zdania są o wiele dłuższe i bardziej złożone. Pojawiają się trudne wyrazy, których wyjaśnienie odnajdziemy w słowniku na końcu książki.


 Przykładem lektury w 3 poziomie, jest tytuł "Kto uratował jedno życie... Historia Ireny Sendlerowej". Wspaniała historia kobiety, która w czasie II wojny światowej narażała swoje życie, aby ratować Żydowskie dzieci z getta. Piękna i wzruszająca, a przede wszystkim prawdziwa opowieść...

 Na końcu każdej z książeczek znajdziemy  zadania dla mistrzów czytania, naklejki oraz dyplom sukcesu. Serię polecam, ponieważ uważam je za bardzo wartościowe. Młody czytelnik oprócz czytania, wyniesie z nich sporą wiedzę, chociażby historyczną.

Po kliknięciu na tytuły wymienionych książek, zostaniecie przekierowani na stronę Wydawnictwa, gdzie dowiecie się więcej na ich temat.
 

Seria "Muminek"
"Muminki", to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. Nie mogłam się doczekać kolejnego odcinka. Bardzo mi się podobała, choć nie raz przerażała, a wszystko przez Bukę. Pamiętacie ją? 
Egmont wydał serię, której głównym bohaterem jest Muminek. W każdej książeczce na jego oraz jego przyjaciół czeka wiele niesamowitych przygód. Książki są pięknie ilustrowane, szata graficzna jest bardzo kolorowa, a tekst wydrukowany w naprawdę dużej czcionce. Dla dzieci, które opanowały umiejętność czytania będą idealne. My mamy dwa tytuły: "Muminek i urodzinowy guzik" oraz "Muminek i Pieśń Oceanu". "Basia i Tablet"

Tytułową Basię na pewno dobrze znacie. To wesoła dziewczynka, która przeżywa niezwykłe przygody. Ma także zmartwienia i problemy. Cały tekst dostosowany jest do małego czytelnika. Jest zrozumiały i zawsze można wyciągnąć z opisanej historii wnioski.W tej książeczce przeczytamy o urządzeniach, które z czasem mogą uzależniać. Chociażby taki tablet. Niby nic, niewielkie urządzenia, a kradnie nam czas, który przecież można spożytkować w zupełnie inny sposób... Rodzice decydują się kupić Jankowi tablet. Ustalają zasady korzystania, jednak szybko żałują swej decyzji. Cała rodzina wyjeżdża nad morze. Czy dzieci spędzą ten czas wolny ciekawie? A może ciągle będą przyklejone do tabletu?


Bardzo mądre opowiadanie. Książkę polecam szczególnie tym rodzicom, którzy zauważyli, że ich pociechy zbyt wiele czasu poświęcają urządzeniom tj. tablet, komórka czy laptop. Lektura pomoże im zrozumieć, że w okół nas dzieje się naprawdę wiele wspaniałych rzeczy, z których można się cieszyć! Książkę znajdziecie TUTAJ.


"Basia. Wielka Księga słów"
 To prawdziwy, gruby tom księga w twardej oprawie, kolorowymi, wesołymi ilustracjami. Wielka księga słów od "A" do "Ż".  Każde słowo ma znaczenie i wyjaśnienie. Dlaczego? ponieważ każde z nas może konkretne słowo rozumieć inaczej. Księga ta powstała po to, aby je wyjaśnić. W książce tej znajdziemy słowa, które są najważniejsze dla Basi oraz jej najbliższych. Znajdziemy tu wyjaśnienia takich słów, jak: adopcja, błotne kotleciory, Chaperon, emocje, irytacja, jasny gwint, obowiązki, sowinista, złota rączka i wiele wiele innych ciekawych słówek, które pojawiają się w rozmowach rodziny Basi. Bardzo przyjemna lektura!
Księga dostępna TUTAJ


I to by było na tyle jeśli chodzi o nasz zbiór nowości marcowych Wydawnictwa Egmont. Znacie jakieś tytuły? A może Wasze różnią się od naszych? Co jeszcze polecacie? Dajcie znać!
Za możliwość poznania nowości Wydawniczych dziękuję!


Komentarze

 1. Każde dziecko, bez względu na wiek, znajdzie tu coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę sporo nowości, ja tez na kilka się skusiłam, kilka przyniósł ZAJĄCZEK. Uwielbiam Muminki

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, ale dużo wspaniałych książek. Coś i dla nas by się znalazło. Widzę, że i tu postęp zawitał w postaci tabletu 😊.

  OdpowiedzUsuń
 4. Całe mnóstwo świetnych propozycji - a na ekranizację Basi wybierzemy się chyba wkrótce do kina :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masza, Muminki i Basia muszą być nasze!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba skusimy się na pierwsze słowa:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz