"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

"IGNACY I MELA NA TROPIE ZŁODZIEJA. ZAGADKA JASKINI", ZOFIA STANISZEWSKA, Wyd. DEBIT

Dzisiaj zabieramy Was w podróż do niezwykłej jaskini! Niedawno trafiła do nas niewielkich rozmiarów książeczka z przygodami bliźniaków Ignacego i Meli - rodzeństwa niestrudzonych detektywów, dla których nie ma zagadek, których nie można rozwiązać!


 Tytuł: "Zagadka jaskini"
Seria: Ignacy i Mela na tropie złodzieja".
Autor: Zofia Staniszewska
Ilustracje: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
To było nasze pierwsze spotkanie z dzieciakami - detektywami, jednak uważam je za bardzo ciekawe i przyjemne! W naszej biblioteczce pojawiła się czwarta część ich przygód - "Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka jaskini". Książkę czytało się tak dobrze i lekko, że przeczytałam ją naprawdę szybko! Niestety, nie znam poprzednich części, jednak myślę, że warto to nadrobić, bo perypetie bliźniaków są naprawdę wciągające i spodobają się niejednemu młodemu czytelnikowi!
O czym jest książka?


 Bliźniacy Ignaś i Mela jadą na szkolną wycieczkę w Góry Złote. Już w autobusie zaczynają się niezłe "przeboje", jak to z dziećmi bywa :). Opiekunami wycieczki są wychowawczyni klasy, mama bliźniaków oraz pani podkomisarz Klara, mama jednej z koleżanek dzieci. 
 

Na miejscu dzieciom omówiony jest cel wycieczki. Klasa musi podzielić się na grupy, a każda z nich musi zdobyć 3 wyjątkowe pieczęcie, w tym jedną z nockiem - nietoperzem, który jest symbolem jaskini Sudetów, w której klasa zakończy wyprawę. Po drodze spotka ich wiele zabawnych przygód. Najciekawsza jednak rozegra się w środku jaskini. Ktoś ukradł jedyny kieł tygrysa szablozębnego, wyjątkowego i najcenniejszego eksponatu z wystawy "Mieszkańców jaskini". Kto jest złodziejem? Dlaczego ukradł kieł?  Ignacy i Mela są już na tropie, mają nawet podejrzanych. Kim oni są? Przekonajcie się i...sami zdecydujcie! :)
  

Ilustracje są czarno - białe, jednak bardzo nam się podobają, ponieważ są zabawne! Idealnie odwzorowują przeczytaną treść.To, co bardzo spodobało mi się w tej książce i było miłym zaskoczeniem, to zakończenie, które czytelnik sam może wybrać. W niniejszej pozycji mamy do wyboru dwie opcje, możemy wybrać jedną z nich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeczytać drugi wariant końca historii :)
Dodatkowo młody czytelnik dzięki Szalonej Pani Ekolog pozna wiele nowych rzeczy tj.: relikty polodowcowe (pierwowij, prapierścienica jaskiniowa), studniczka tatrzańskiego, który jest formą endomiczną (co to znaczy?), stalaktyty, zasłony kalcytowe, misa martwicowa, kwiaty kalcytowe. Wiedza, która może przydać się także w szkole!


 Seria o bliźniakach, to idealna gratka dla miłośników zagadek i profesji detektywa! Zaproponujcie dzieciom te książki, niech wspólnie z naszymi bohaterami zbierają dowody i typują podejrzanych! Oprócz przyjemnej lektury to naprawdę świetna i wciągająca zabawa! A i śmiechu będzie co nie miara! Polecam serdecznie! :) Książeczkę znajdziecie TUTAJ


Książkę mogłam zrecenzować dzięki Wydawnictwu


Dziękuję! :)
Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. My chyba skusimy się jeszcze na poprzednie części. Skoro ta jest taka ciekawa i zabawna, myślę, że poprzednie też takie są :)

      Usuń

Prześlij komentarz