Masz maluszka w domu? Książeczki z serii "Dopasuj połówki" będą dla Was idealne!Chciałabym Wam dziś pokazać dwie propozycje niezwykłych książeczek dla małych dzieci (w wieku 3+, ale myślę, że młodsze również będą nimi zachwycone). Obie pochodzą z serii "Dopasuj Połówki" i ukazały się nakładem Wyd. AWM. Ich autorką jest Joanna Wiśniewska, natomiast kolorowe ilustracje przygotowała Katarzyna Piątek.


Ze swojego doświadczenia wiem, że książeczki tekturowe są dla dzieci idealne. Od nich najlepiej zacząć przygodę dziecka z książką. Takie sztywne książeczki nie ulegną tak szybko zniszczeniu. Można je wszędzie zabrać. Najczęściej strony takich książeczek są zaokrąglone, przez co są bezpieczne.


 


Jeśli szukacie takich książeczek dla swoich dzieci, lub dla pociech swoich znajomych, np. jako prezent, polecam Wam serię "Dopasuj Połówki". To wyjątkowe książeczki, bardzo ciekawie skonstruowane. Każda strona podzielona jest w poziomie na pół. Na każdej części widnieją obrazki, które trzeba ze sobą połączyć, poprzez dopasowanie części górnej z dolną.  My mamy dwie takie książeczki. Są to:

- "Zwierzęta i ich dzieci"
- " Przeciwieństwa" 

Obie są bardzo ładnie zilustrowane, a tekst wydrukowany jest sporą czcionką, co ułatwia czytanie. Na ów tekst składają się krótkie i wesołe rymowanki,  które polubi każde dziecko. Na pewno też szybko je zapamięta, ponieważ lekko wpadają w ucho :)

W książeczce pt.:"Zwierzęta i ich dzieci", maluchy poznają zwierzęta, ale nie tylko. Będą musiały połączyć małe zwierzątko z ich rodzicem (siedem par), poprzez dopasowanie połówek. Na jednej połówce jest mama lub tata, na drugiej - dziecko. Dla ułatwienia, obie pasujące do siebie połówki mają taki sam kolor tła, dzięki czemu maluch łatwiej odnajdzie parę (nauka kolorów). To bardzo fajna zabawa, która rozwesela, a dodatkowo angażuje małe rączki. 


Drugi tytuł to "Przeciwieństwa". Tutaj mamy identyczny schemat, jeśli chodzi o wygląd i zastosowanie książeczki. Tutaj dzieciaczki mają za zadanie połączyć ze sobą przeciwieństwa. Aby je łatwiej zrozumieć, obok każdego napisu (podobnie jak w poprzedniej książeczce), widnieje obrazek, który pomaga określić konkretną cechę, np. ciężki - hipopotam, lekki - motyl; szybki - gepard, wolny - ślimak, itp.

Książeczki posiadają walor edukacyjny. Dziecko poznaje świat zwierząt, uczy się nazw dzieci zwierząt (jagniątko - dziecko owcy; cielaczek - dziecko krowy, itp.), poznaje przeciwieństwa, ćwiczy spostrzegawczość, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, a przede wszystkim, wspaniale się bawi i z pożytkiem spędza czas.

Powyższe propozycje świetnie sprawdzą się na spacerze, czy podczas podróży autem. Zajmą dziecko na dłuższy czas, dzięki czemu mama będzie miała chwilę dla siebie :) Polecam bardzo serdecznie! :)

Tu znajdziecie książeczki:

Zwierzęta i ich dzieci
Przeciwieństwa 


Dziękujemy Wydawnictwu AWM  za możliwość poznania serii "Dopasuj połówki:
:) 


Komentarze

  1. Tez mi wpadły w oko, są rewelacyjne.

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam takie książeczki!Zapraszam do mnie nowy post - o bucikach dla dziecka. https://gibobobasy.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz