Zabawy Kreatywne są super! "Fabryka Masek" od ABINO


Karnawał już się kończy, ale u nas jeszcze zabawa trwa! Ostatnio zawitał do nas nowy zestaw kreatywny od Abino - Fabryka Masek, z którym sami zaprojektujemy swoją własną maskę! Dzięki gotowym elementom, które kryje w sobie pudełko, nie napracujemy się dużo, dekoracja powstanie w kilka chwil, a my możemy zacząć fajną zabawę!

Materiałem bazowym, z którego wykonamy maski jest filc. Jest on o wiele trwalszy niż papier i bardziej efektowny. Maski możemy wykorzystać nie tylko do zabawy w domu, ale także jako element dekoracyjny do stroju karnawałowego, czy np. zabrać na szkolne przedstawienie, w którym bohaterami są zwierzęta (maski, które powstaną przedstawiają zwierzątka).  

 Wszystkich masek możemy wykonać cztery. W zestawie znajdziemy:

- cztery arkusze filcu w czterech kolorach z szablonami. U nas były to: fioletowy, pomarańczowy, szary i czarny
- elementy ozdobne
- plastikową igłę
- nici oraz gumkę, która będzie przytrzymywała maskę

 Elementów do dekoracji mamy bardzo wiele. Wystarczy wypchnąć je z filcowego arkusza (tak samo jak bazę na maskę) i połączyć z maską. Możemy to zrobić za pomocą igły i nici, wtedy otrzymamy dodatkowy element zdobniczy lub po prostu skleić klejem. My wybraliśmy tę drugą opcję :) Potem doczepiliśmy gumkę i... maska była już gotowa do zabawy!


Po bokach dolnej części pudełka znajdziemy ilustracyjną instrukcję, jak krok po kroku możemy wykonać daną maskę. Nie musimy się jednak nią kierować. Możemy stworzyć własną niepowtarzalną i wyjątkową maskę. Od czego w końcu mamy wyobraźnię?


Zabawa pobudza kreatywność dziecka, wyobraźnię, ćwiczy również zdolności manualne. My uwielbiamy bawić się w ten sposób. Niestety, obowiązki dnia codziennego nie zawsze pozwalają na to, aby cały proces tworzenia poprowadzić od początku do końca - choć to również bardzo lubimy, bo jesteśmy kreatywni :) Takie gotowe zestawy to naprawdę wspaniałe ułatwienie. Od razu możemy zakasać rękawy i zabrać się do pracy! Później mamy więcej czasu na inne przyjemności!


Zestaw Fabryka Masek polecam wszystkim miłośnikom kreatywnej zabawy! To wspaniała propozycja na spędzenie czasu z dzieckiem, idealnie nadaje się na prezent. Co najważniejsze, jest to polski produkt, a takim ufam, bo wiem, że jest bezpieczny i spokojnie mogę podsunąć go do zabawy mojemu dziecku oraz polecić innym mamom! :)

Zestaw znajdziecie tutaj

Rozejrzyjcie się na stronie. Na pewno znajdziecie wiele podobnych zestawów oraz gier planszowych, które warto mieć na swojej półce :) POLECAM SERDECZNIE!!! :)
Komentarze

 1. Świetne! Przynajmniej dziecko przy robieniu jej ma dużo frajdy, no i konstruktywnie spędza czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne, dzieci uwielbiają takie zabawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy pomysł na zabawę z dziećmi! :)
  Pozdrawiam,
  https://buszujwkuchni.com : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale ekstra! Jeszcze o tym nie słyszałam

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Sama bym się pobawiła w robienie masek :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale super! Moja Anastazja ma dopiero roczek więc myślę że średnim pomysłem byłaby taka zabawa (zjada wszystko co popadnie). Lecz gdy będzie już większa? Super! Nawet nie wiedziałam że takie coś istnieje :D

  https://dragonsnectar.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz