Panda i mądrości zen


Czy pamiętacie Pandę olbrzymią o imieniu Tafla? Jakiś czas temu przybliżyłam Wam dwie części książek, których była bohaterką. Dziś kolej na trzecią część, pt. "Panda i mądrości zen" autorstwa Johna J. Mutha. Wszystkie trzy części ukazały się nakładem Wydawnictwa Debit

Tafla, to panda olbrzymia, która oprócz wielkiej mądrości, posiada takie cechy jak dobroć, życzliwość, wewnętrzny spokój i opanowanie. Jest przyjacielska i bardzo pomocna.
Panda zaprzyjaźnia się z dziećmi z sąsiedztwa. Opowiada im różne historie, które niosą ze sobą mądre przesłania i naukę.

Podczas jednej z prób baletowych, kiedy to Molly mówi mu, że może ćwiczyć więcej, byleby tylko opanować taniec. Wtedy panda opowiada jej o pewnym chłopcu, Dżiro. CPragnął on tak doskonale władać mieczem, jak jego ojciec. Chciał tą sztukę opanować bardzo szybko. Był bardzo niecierpliwy. Wtedy to Mistrz Banzo, u którego chciał pobierać naukę wytlumacxył mu, jak ważna jedt cierpliwość, systematyczność i nauka.

Innym razem podczas wspólnej zabawy robotami chłopca o imieniu Leo tłumaczy mu, że nie można zaskarbiać sobie wszystkiego, co najlepsze. Związana jest z tym kolejna opowieść Tafli, której chłopiec wysłucha z uwagą. Człowiek jest pewny, że gdy posiądzie wszystko to, co najlepsze, będzie najszczęśliwszy. Czy rzeczywiście tak jest?

Piękna książka, którą czyta się lekko, ale jednocześnie wprawia w zadumę. Każde zastanowić się, co jest ważne. Inspiracją do napisania tej części, stały się wszystkie niespodziewane sytuacje" których autor doświadczył w swoim życiu i nauczył od innych ludzi. Były to w szczególności... jego własne dzieci.

Książka jest piękna nie tylko pod względem napisanego tekstu, ale i pod względem wizualnym. Duży, kwadratowy format opatrzony twardą oprawą. I te ilustracje... Pięknie malowane tuszem i akwarelami. Subtelne kolory, od których nie można wręcz oderwać wzroku. Trzymając "Pandę" w dłoniach, czuje się taki spokój i harmonię.  Czcionka tekstu jest spora, dzięki czemu książkę czyta się lekko, a ja nie męczę oczu :) Ciekawa jestem czy będą kolejne części z opowieściami Pandy o imieniu Tafla. Z chęcią je przeczytam. Wam również polecam tę, jak i poprzednie części! 

Książkę znajdziecie TUTAJ
Za egzemplarz do recenzji dziękuję:

Komentarze

  1. świetna książeczka - spodobałaby się mojej córeczce

    OdpowiedzUsuń
  2. Super propozycja dla małego czytelnika. Uwielbiamy czytać. Dzięki za podpowiedź.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz