Kot Papla i pierwsze książeczki do samodzielnego czytania dla dzieci


Dzisiaj chciałabym pokazać Wam dwie książeczki, które zostały stworzone dla dzieci, które zaczynają już samodzielnie czytać. To seria pt. Czytamy bez mamy. I poziom - pierwsze kroki od Wydawnictwa Debit. Książki te są odpowiednie dla dzieci w wieku 6-8 lat. U nas zagościły dwa tytuły: "Kot Papla i kaczuszka" oraz "Kot Papla i skarpetki", których autorką jest Joanna Krzyżanek. Kim jest Kot Papla? To kot z długimi wąsiskami i pięknym futrem. Jak sam twierdzi, najbardziej lubi dni, kiedy jego jedynym zmartwieniem jest to, co zrobić z ugotowanym jajkiem...

Moją uwagę przykuły już same okładki książeczek. Same książki są niewielkich rozmiarów, w miękkiej oprawie, ze śliskimi, gładkimi stronami. Cała szata graficzna jest mocno nasycona kolorami i bardzo zabawna. Ich twórcą jest Zenon Wiewiurka (i uwaga! Nie zrobiłam błędu w nazwisku; spójrzcie na okładkę!). Cały tekst napisany jest dużą czcionką, co zachęca do czytania. Zdania są proste, krótkie i zrozumiałe. To naprawdę przyjemna lektura. To książki dla dzieci, które znają już wszystkie litery, dwuznaki oraz zmiękczenia.

Głównym bohaterem serii, jest tytułowy Kot Papla oraz jego sympatyczni przyjaciele: Kotka Lakotka (chuda i gadatliwa) oraz Kot Cynamon (rudy i marudny). Ich postaci zilustrowane w książce idealnie pasują do ich charakterów. Opowiadania są bardzo zabawne, a ilustracje piękne. Cieszą oko kolorami. Papla wraz ze swoimi kompanami spróbuje rozwikłać różne zagadki.

W książce pt. "Kot Papla i Kaczuszka", trójka kocich przyjaciół postanawia rozwikłać zagadkę znalezionej przez Kotkę Lakotkę, żółtej gumowej kaczuszki. W jaki sposób zabawka trafiła na śmietnik? Kto jest jej właścicielem? W książeczce dzieci znajdą również odpowiedź na pytanie, dlaczego warto segregować śmieci.

Z kolei w drugiej książeczce "Kot Papla i skarpetki" przeczytamy o tym, że w mieście grasuje skarpetkowy złodziejaszek. Kradnie on po jednej skarpetce z każdej pary. Kto jest złodziejem i dlaczego zabiera tylko jedną skarpetkę a nie obie? Kot Papla i przyjaciele są już na tropie i szukają winowajcy. Mają już nawet podejrzanych...

Książki są świetne dla początkujących małych czytelników. Dzięki temu, że są niewielkich rozmiarów oraz mają miękką okładkę, zmieszczą się praktycznie w każdej torebce czy plecaczku :) Dodatkowo mogą być znakomitym prezentem dla dziecka. Pierwsza strona jest bogato zdobiona kolorowymi śladami kocich łap. Mamy na niej wyznaczone miejsce, gdzie możemy wpisać imię właściciela.
Oba tytuły (jak i inne z tej serii) znajdziecie na stronie Wydawnictwa, klikając w linki poniżej:


 Polecam serdecznie tak, jak i inne tytuły z tej serii. Naprawdę są warte uwagi i dobrze jest je mieć na swojej półeczce :)Za możliwość recenzji dziękuję:

 

Komentarze

 1. Ale piękne ilustracje! :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Joannę Krzyżanek bierzemy w ciemno. Mamy już kilka pozycji w biblioteczce. Co tam, że nie które na wyrost :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo urocze te książeczki :) I grafika przyjemna i treść przejrzysta :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz