"Ojciec pełen miłosierdzia" czyli książka dla dzieci o uczynkach miłosiernych względem ciała i duszy
Dziś książka, z kanonu literatury religijnej dla dzieci od Wydawnictwa Promic, o tytule "Ojciec pełen miłosierdzia", autorstwa Silvi Vechini. Jest to jedna z charakterystycznych książek tego wydawnictwa, którą cechuje niewielki kwadratowy format, twarda okładka z błyszczącymi zdobionymi napisami. Na blogu pokazywałam już kilka tego typu książek. Ta z wszystkich, które mamy jest najgrubsza. 

 Książka jest wspaniałą pomocą dla rodziców, którzy pragną wychować potomstwo w wierze chrześcijańskiej i w takich wartościach.

Książka poświęcona jest tematyce uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy.  Wszystkie wymienione są po kolei zaczynając od uczynków miłosiernych względem ciała. Każdemu z wymienionych uczynków, poświęcony jest jeden rozdział, z fragmentem  z Pisma Świętego oraz tematami do rozważań, którym towarzyszą piękne i kolorowe ilustracje. Po każdym przeczytanym rozdziale warto o nim porozmawiać. Pomoże nam w tym Notatnik, który kończy każdy z nich. Są w nim zawarte pytania do dzieci, cytaty wypowiedziane przez Świętych, o których możemy porozmawiać, czy zastanowienie się nad pewnymi czynnościami. Dzięki temu łatwiej jest przyswoić wiedzę dotyczącej uczynków miłosierdzia.

Książka jest odpowiedzią na pytania, jak być pomocnym dla bliźnich, jak okazywać im przyjaźń i miłość, jak się troszczyć o bliskich, jak być wrażliwym dla drugiego człowieka. Tekst czyta się lekko, jest zrozumiały i przystępny dla młodego czytelnika. Zawiera ważne aspekty dotyczące wiary. Jest drogowskazem, który pokazuje, jak postępować, aby żyć w zgodzie z ludźmi, a przede wszystkim, jak dzięki uczynkom przybliżyć się do Ojca.

Myślę, że lektura ta będzie odpowiednia dla dzieci w wieku powyżej 10 roku życia. Wydaje mi się, że młodsze mogą pewnych kwestii czy rozważań nie zrozumieć. 

Uważam, że lektura może pomóc również młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Książka bardzo mi się podoba, szczególnie zawarte w niej rozważania, które skłaniają do zastanowienia się nad swoimi uczynkami i które zwracają uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Lekturę jak najbardziej polecam!

Tosiek na tę lekturę jest jeszcze za mały, jednak dobrze ją mieć na swojej półeczce. Za jakiś czas będzie jak znalazł na "duchowe rozmowy" w kwestii wiary.

 


Jeśli szukacie książek o tematyce religijnej dla swoich dzieci, zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa.

Książkę "Ojciec pełen miłosierdzia" znajdziecie TUTAJ 

tłum: Krystyna Kozak
ilustr.: kolorowe
wydawnictwo: Promic
rok wyd.: 2017
ISBN: 978-83-7502-593-4
oprawa: twarda
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 120


Komentarze

 1. Nie spotkałam się z tą książką, może być ona ciekawym pomysłem na prezent np. na chrzciny lub nawet pomocą dydaktyczną dla n-li i rodziców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dokładnie. Fajnie spradzi sie podczas przygotowań do I Komunii Świętej (aczkolwiek niektóre rozważania mogą okazać się za trudne) oraz bierzmowania 😉

   Usuń
 2. Fajna pozycja na prezent, w sam raz Dla chrześniaka.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz