A Minionki znów szaleją! Szalejemy i my! czyli "Gru, Dru i Minionki"


Minionki! Wszyscy chyba znają te żółte stworki w dżinsowych spodenkach na szelkach z goglami ma oczach (lub jednym wielkim oku), które zawsze wpadają w tarapaty! :) Od niedawna są to ulubieni bohaterowie Tośka. Obejrzał bajkę w telewizji i... był kupiony! Z entuzjazmem reaguje, gdy widzi rzeczy z motywami Minionków. 

 Kilka z nich mamy sami: zabawki, plastelinę lub blok na opakowaniu których widnieją żółte stworki. Niedawno w kinach pojawiła się nowa część przygód Minionków pt. "Gru, Dru i Minionki". Wydawnictwo Egmont wydało całą serię o Minionkach opartej na tej bajce właśnie. Jest w czym wybierać - uwierzcie! Znów spotkamy całą zgraję Minionków, Gru oraz jego adoptowane córeczki. 

Czekają na dzieci niesamowite przygody pełnych akcji i śmiechu. Aj, sama jestem ciekawa i z chęcią obejrzałabym w kinie tę bajeczkę :) Tymczasem dzisiaj pokażę Wam kilka nowości z Minionkami w roli głównej. Będą to kreatywne książeczki, pełne zagadek, rebusów, labiryntów i składanek, z mnóstwem naklejek w środku.


 Gru, Dru i Minionki
1000  Naklejek

 • Wydanie: 2017

 • Seria/cykl: MINIONKI

 • Ilustrator: Universal Studios

 • Tłumacz: Paulina Zagórska

 • Data premiery: 28.06.2017

  Dostępna TUTAJ 


Jak sama nazwa na okładce mówi, w książeczce znajdziemy aż 1000 naklejek. Posłużą one nie tylko w celu uzupełnienia części książeczki, w której dzieciaczki mają do wypełnienia różne zadania. Wiele z nich pociechy mogą wykorzystać na użytek własny: nakleić na zeszyt, półkę, panel telefonu czy po prostu podarować koleżance lub koledze. 
Książeczka jest dużego formatu, z usztywnioną, śliską okładką. Wewnątrz podzielona jest na dwie części. Pierwszą z nich stanowią arkusze pełne różnych naklejek z bohaterami bajki, oraz elementami do uzupełnienia. Natomiast druga część, to wspomniana wcześniej część z zadaniami. W tej części dzieci mogą zaszaleć. Różnorodność zadań jest naprawdę spora. Dzieci będą musiały: dopasować cienie do postaci, zaprojektować własny gadżet, stworzyć własny krok taneczny przy użyciu naklejek, odszukać różnice na obrazkach, pomóc Minionkom wydostać się z więzienia czy rozwiązać Sudoku z Agnes.

Gdy dzieci będą miały problemy z rozwiązaniem konkretnego zadania czy zagadki, na końcu książki znajdują się wszystkie odpowiedzi.


Gru, Dru i Minionki. Superalbum z naklejkami
 • Wydanie: 2017

 • Seria/cykl: MINIONKI

 • Ilustrator: Universal Studios

 • Tłumacz: Aleksandra Ożarowska

 • Data premiery: 28.06.2017

  Dostępna TUTAJ 


Kolejna bardzo fajna książeczka zadaniowa z naklejkami. Razem z super albumem cofniemy się do barwnych lat osiemdziesiątych i rytmów disco! Doba zabawa gwarantowana za sprawą bohaterów bajki "Gru, Dru i Minionki". Wewnątrz książki znajdziemy wiele zadań do rozwiązania, łamigłówki i kolorowanki. Ponadto znajdziemy tajne akta (dziewczynek Margo, Edith i Agnes, Baltazara oraz Dru) oraz grę pamięciową. Oczywiście są również naklejki dzięki którym dzieci wypełnią zadania. Każda naklejka jest podpisana stroną, na której należy je przykleić. Aha! Zapomniałabym - należy również policzyć krążki sera, które ukryły się na poszczególnych stronach :) No i trzeba uważać na Minionki - niezłe z nich ziółka!


Gru, Dru i minionki. Szukaj i znajdź

 • Wydanie: 2017

 • Seria/cykl: MINIONKI

 • Ilustrator: Universal Studios

 • Tłumacz: Małgorzata Fabianowska

 • Data premiery: 28.06.2017

  Dostępna TUTAJ 


Gdzie podziały się Minionki? To zadanie dla dzieciaczków - trzeba je odnaleźć. kto, jak kto, ale te żółte stworki wiedzą, jak wtopić się w tłum. W tej książce liczy się spostrzegawczość i bystre oko. Oprócz Minionków, Lucy, Gru i dziewczynek, na obrazkach ukryło się wiele elementów, które trzeba odnaleźć: hot - doga w okularach przeciwsłonecznych, żyrafę, jednorożca, rakietę czy świnkę. jak zapewne wiecie, Minionki mają bzika na punkcie bananów. Zadaniem dzieci będzie również odszukanie dziesięciu bananów. Nie zawsze to będzie łatwe zadanie, ponieważ każda strona jest kolorowa i bogato wypełniona różnymi elementami. trzeba naprawdę wytężyć wzrok i odszukać rzecz, która umieszczona jest w bocznej ramce na jednej z podwójnych stron. Poszukiwania będą się odbywały na plaży, w ogrodzie, pokoju dziewczynek czy we Freedonii, gdzie mieszka Dru - nieznany dotąd brat bliźniak Gru. 


Gru, Dru i minionki. Księga zagadek

 • Wydanie: 2017

 • Seria/cykl: MINIONKI

 • Ilustrator: Universal Studios

 • Tłumacz: Małgorzata Fabianowska

 • Data premiery: 28.06.2017

  Dostępna  TUTAJ


Księga zagadek, w której dodatkowo dzieci muszą zbudować własny model Robota Clive'a. Na końcu książki jest dodana instrukcja, jak złożyć go krok po kroku (opis i ilustracje). Clive jest wiernym robotem Baltazara Bratta. Tą książeczką miłośnicy Minionków będą zachwyceni! Dzieci spędzą mile czas rozwiązując quizu, z którego dowiedzą się, czy są bardziej szpiegiem czy złoczyńcą. Będą miały okazję przygotować drzewo genealogiczne własnej rodziny. Oczywiście trzeba będzie rozwiązać różne zagadki, zaprojektować gadżet z lat osiemdziesiątych, poznają nazwy nut, ale też poszukać z Agnes jednorożca. A już odjazdem na maxa będzie nauka różnych stylów tańca z tamtego okresu (robot, uciekinier, kroki zombi czy taniec w ciemnościach). Wspaniała zabawa na całego w domu i podróży!

To tylko przedsmak tego, co czeka miłośników Minionków.

 Ostatnia książeczka, która widnieje na zdjęciu: "Gru, Dru i Minionki. Biblioteka filmowa", to już pozycja na kolejną recenzję.  Wszystkie cztery książki są dużego formatu A4. Każda z nich jest solidnie wykonana. Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok, a ciekawe zadania do wykonania, zachęcają do zabawy. Na pewno wyjątkowym dodatkiem są tu naklejki z bohaterami filmu animowanego "Gru, Dru i Minionki". Z tymi książeczkami dzieci na pewno nie będą narzekały na nudę. Każda z nich jest ciekawa, zajmie dziecko na dłuższą chwilę. Idealna na dni, kiedy dziecko nie wie, co ze sobą zrobić. Fajnie sprawdzi się podczas podróży. Warto ją również zabrać do wakacyjnej torby lub plecaka. 

Gdy byłam dzieckiem, uwielbiałam takie książeczki. Muszę przyznać, że z wiekiem wcale mi to nie minęło i z chęcią sama rozwiązałabym kilka zadań. Hmmm... A może pomogę Minionkom oraz Gru i jego rodzince w tym i owym? W sumie ograniczenia wiekowego na tych książeczkach nie widzę :)

Całą serię znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont.

Za moje egzemplarze do recenzji dziękuję EGMONT


Komentarze

Prześlij komentarz