"Szklany dom", Eve Chase - RECENZJA

Czerwony Kapturek - Jaś i Małgosia: Podwójna gra bajkowa od Abino

Dzisiaj zapraszam na opinię bardzo fajnej gry planszowej... poprawka -> gier planszowych dla dzieci już od 3 r.ż. od Wydawnictwa Abino, które mogą idealnie sprawdzić się jako prezent, z okazji Dnia Dziecka. Napisałam "gier", ponieważ w pudełku choć mamy jedną planszę, to jest ona dwustronna, co daje nam podwójną możliwość zagrania. Gry opierają się na dwóch klasycznych, dobrze nam znanych bajkach: Czerwonym Kapturku oraz Jasiu i Małgosi. 
 Takie tytuły możemy przeczytać na wieku pudełka "Czerwony Kapturek. Jaś i Małgosia.


Zajrzyjmy teraz do pudełka. W środku czeka na nas:
- dwustronna, kolorowa plansza z grubej tektury. Z jednej strony mamy planszę dla Czerwonego Kapturka (pionowa), a z drugiej mamy poziomą planszę do gry Jaś i Małgosia,
- 4 pionki o kolorach czerwonym, żółtym, zielonym i niebieskim,
- kostkę do gry
- kartonowy domek do złożenia,
- kartonikowe pierniczki w dwóch kolorach,
- kilka ciasteczek z modeliny,
- 4 czerwone kwiatki z modeliny - do gry Czerwony Kapturek,
- instrukcję.

 Oprócz bardzo ładnych plansz, bardzo spodobała mi się instrukcja, a raczej sposób jej ułożenia. Jest ona wesoła i napisana w sposób rymowany wierszykiem. Czyta się ją tak, jak czyta się dzieciom bajki. :) Treść jest prosta i zrozumiała.
Czerwony Kapturek


 To bardzo prosta i wesoła gra. To pionowa plansza. Każdy gracz stawia pionek na STARCIE. Po rzucie kostką, przesuwamy się o tyle pól, ile oczek pokarze kostka. Gra polega na tym, aby w jak najszybszym czasie dotrzeć do domu babci. Możemy poruszać się w dowolnym kierunku- do przodu i do tyłu, wybierając dowolną drogę do chatki. Na planszowych dróżkach mamy zaznaczone łebki złego wilka. Jeśli gracz stanie na jego rysunku, traci kolejkę. Pionków nie można przeskoczyć, tak samo jak nie mogą stać na jednym polu dwa pionki. Na planszy mamy również zaznaczone kwiatki, na które kładziemy ich modelinowe odpowiedniki. Bez nich nie możemy pójść do chatki babci. Musimy jej je zanieść :)


Jaś i Małgosia

 Gdy rozegramy już "Czerwonego Kapturka", a czujemy lekki niedosyt, wystarczy, że odwrócimy plansze, na której czekają "Jaś i Małgosia". Ta plansza jest pozioma. Tutaj również musimy przebyć drogę, tym razem od Chatki Baby Jagi do domu. Na początku składamy kartonową chatkę z piernika. Rozdajemy pionki oraz po 3 kartonikowe pierniczki. 
  Zaczyna najmłodszy gracz. Rzucając kostką, przesuwa się o tyle pól, ile ona pokazala. W tej grze czekają na graczy dodatkowe zadania i atrakcje. Jeśli uczestnik stanie na czerwonym polu, musi zjeść pierniczka, więc odkłada go do domku. Na dachu są na nie "kieszonki". Jeśli "zje" już wszystkie pierniki, a stanie na czerwonym polu, musi wrócić po następne do Chaty Baby Jagi, a więc cofa się na START. Jeśli gracz zatrzyma się na niebieskim polu z rysunkiem zwierzatka, szukamy go na intrukcji, bo mają one dla nas nagrodę lub (niestety) karę. Wszystkie te zadania również napisane są wierszykiem. Ten kto jako pierwszy dotrze do METY, wygrywa! Gra...gry są bardzo fajne i bardzo mi się podobały. Pomysł z wierszowaną instrukcją jest genialny. Osobiście przyznam, że wersja "Jasia i Małgosi" skradła moje serce :) Grafika plansz jest śliczna i taka kolorowa. Wszystkie elementy są starannie wykonane, a modelinowe elementy są ciekawym dodatkiem do gry. Taka wersja 2 w 1 bardzo mi się podoba. :)

Jeśli Wasze pociechy lubią tego rodzaju gry, to polecam "Czerwony Kapturek. Jaś i Małgosia". Myślę, że będą zadowolone, a każda rozgrywka sprawi im wiele radości :)

Grę znajdziecie TUTAJ

Zachęcam również do zapoznania się z innymi propozycjami od   jest w czym wybierać :)


Za swoje gry dziękuję

Komentarze

 1. Zaczt=ynam poznawać gry tego wydawcy i przyznam, że niektóre bardzo mi się spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Abino ma wiele ciekawych propozycji dla dzieci :)

   Usuń
 2. Ale zupę gry chętnie je kupimy. Mi córka uwielbia wszelkiego rodzaju gry.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z wierszowaną instrukcją. Gra wygląda zachecająco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To również i moja pierwsza tego typu gra z tak wesola instrukcją :)

   Usuń
 4. O... miałam w dzieciństwie podobną grę z przestrzennym domkiem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz