Pani Detektyw Sowa, Adam Święcki, Wydawnictwo TADAM

  Przyszedł czas na zapowiadane propozycje książkowe od Wydawnictwa TADAM. Zacznę od serii książeczek "Mój pierwszy komiks-Trochę hałasu z głębi lasu", a więc komiksów dla najmłodszych. 

  To pierwsze tego typu pozycje w naszej biblioteczce. Tytułów posiadamy trzy, w związku z czym powstaną trzy wpisy. Dzisiejszy jest pierwszym z nich. Pierwsza książeczka komiksowej serii, to "Pani Detektyw Sowa", autorstwa Adama Święckiego, który jest jednocześnie jej ilustratorem.

  Bohaterem książki jest mądra Pani Detektyw Sowa. Jest ona "specem" w swoim fachu. Rozwikła każdą zagadkę, nic się przed nią nie ukryje. Cieszy się wielkim uznaniem, a rodzina jest z niej bardzo dumna. 


   Pewnego dnia z dębu zniknęły żołędzie. To zadanie dla naszej bystrej i rezolutnej sowy. Próbuje ona rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia żołędzi. 

   Bada każdy trop, zaciąga języka u pozostałych mieszkańców lasu. Nie odpuszcza nawet w nocy. Jednak żołędzi jak nie było, tak nie ma... Gdzie się podziały?

 "Z dębu zniknęły żołędzie.
Kto je znajdzie? Co to będzie?" Książeczka w formie komiksu to bardzo ciekawy pomysł, który przypadł nam do gustu. Pierwszy raz spotkałam się z tego typu książką i to wydaną dla malucha! Jak dla mnie - świetny pomysł.

  

   Rymowane teksty zawarte w dymkach, są świetną okazją do wspólnego czytania z trochę starszym dzieckiem. Można wyznaczyć sobie role i czytać na zmianę. W naszym przypadku to ja byłam lektorem ;)  Historyjka jest bardzo ciekawa. Zawiera w sobie element tajemnicy, ale wraz z Detektywem Sową możemy rozwiązać tą zagadkę, śledząc jej poczynania.


Piękne, stonowane ilustracje, na solidnych, tekturowych stronicach na które z przyjemnością się patrzy. Jeśli chodzi o samą książeczkę, jest wielkości typowych książeczek dla małych dzieci. Co jest dla mnie ważne, spokojnie mieści się w mojej torebce, dlatego mogę ją zabrać ze sobą, np. gdy idziemy do parku, lub wybieramy się w podróż samochodem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej serii. Czytam i oglądam, oglądam i czytam.     

      
   Antosiowi również książeczki się podobają. Nosi je i przekłada. Muszę mu przeczytać każdą po kolei, wtedy dopiero jest zadowolony, a ja cieszę się wraz z nim. :)
 

Polecam serdecznie te, jak i inne propozycje, które z wielką starannością dla naszych milusińskich przygotowało WYDAWNICTWO TADAM
Komentarze

 1. Bardzo podobają mi się obrazki w tych ksiażeczkach.A o tym wydawnictwie jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam. Wydawnictwo ma wiele fajnych i ciekawych książeczek dla małych czytelników :)

   Usuń
 2. Jeszcze nie znam książeczek dla dzieci, ale te propozycje wydają się być ciekawe. Ładne obrazki mają:)

  OdpowiedzUsuń
 3. My czytamy już pozycję dla starszych dzieci, ale uwielbiamy przygody detektywistyczne. Ostatnio zaczytywałyśmy się w Detektywie Pozytywka G. Kasdepke.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy i uwielbiamy. Zabieamy sowę wszędzie.;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To podręczne książeczki, tak więc i ja będę ją zabierać :)

   Usuń

Prześlij komentarz