"Biblijne opowieści dla dzieci", Sylvia Zanconato, Wydawnictwo Bernardinum

Zbliża się "okres komunijny", a wraz z nim dylematy, jaki prezent sprawić dziecku. Jeśli chodzi o mnie, to w tych sprawach jestem tradycjonalistką.

 I Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, jednak często zapomina się o duchowym wymiarze tego Sakramentu na rzecz oczekiwanych prezentów materialnych niestety...

  A ja chciałabym Wam dziś zaproponować wyjątkowy upominek na tego typu okazję.  Jest to naprawdę ciekawa propozycja, która przybliży dzieciom Pana Boga.
  Myślę tu o Biblii, a dokładniej o "Biblijnych opowieściach dla dzieci" od Wydawnictwa Bernardinum.  Teksty zostały spisane przez Sylvię Zanconato, zaś na język polski przetłumaczyła je Wiesława Dzieża.  Opowieści zawarte w tej pozycji, to fragmenty Biblii i Pisma Świętego. Poczynając od Stworzenia Świata, po fragmenty z Księgi Apokalipsy św. Jana Apostoła. Biblijne opowieści podzielone są na trzy części: Stary Testament, Nowy Testament oraz Mapy. W części pierwszej i drugiej są zawarte opowiadania biblijne.

 W Starym Testamencie są to fragmenty, m.in. z :  Księgi Rodzaju (Piękno Stworzenia, Dramat Ogrodu, Boża tęcza, Józef i jego bracia), Księgi Wyjścia (Początki niewoli, Cudowne wyzwolenie),  czy z Pierwszej Księgi Samuela (Odwaga Króla Dawida).
Nowy Testament to oczywiście historia życia i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, a także Dzieje Apostolskie (Ewangelia według świętych Marka, Mateusza, Łukasza i Jana oraz Księgi Apokalipsy).

 Na końcu umieszczono mapy Świata Patriarchów, a także Palestyny za czasów Pana Jezusa.


  Jestem pozytywnie zaskoczona tym, w jaki sposób Biblijne opowieści zostały napisane. Mam tu na myśli prosty język i łatwy przekaz. Treść jest dostosowana do młodego czytelnika. Kwestie wiary są bardziej zrozumiałe. Myślę, że dzieciom taka forma "Biblii" się spodoba, ponieważ jest ciekawa i czytelna.

  Wsparciem są tu piękne i niezwykłe w swej prostocie ilustracje Abigail Ascenso. Wszystko to sprawia, że "Biblijne opowieści dla dzieci" mogą stanowić idealny prezent z okazji I Komunii Świętej oraz wyjątkową pamiątkę podarowaną z innej, równie ważnej okazji o wymiarze duchowym.

 Pięknie wydana, wyjątkowa lektura, która zajmuje szczególne miejsce na naszym książkowym regale.

Polecam serdecznie!

"Opowieści Biblijne" jak i inne książki o tematyce religijnej dla dzieci, ale nie tylko, znajdziecie na stronie Wydawnictwa:

Komentarze

 1. Piękna ksiąxka idealna na prezent komunijny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania. Myślę, że dzieciom spodoba się sposób, w jaki "Biblijne opowieści"zostały napisane.

   Usuń
 2. Myślałam właśnie o Biblii jako prezent dla chrześnicy. Podoba mi się to wydanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że jako dziecko na pewno polubiłabym te ilustracje. Książka rzeczywiście idealnie nadaję się na komunię. Pozdrawiam! Magda z sasanki.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ilustracje są wyjątkowe, a całe historie zawarte bardzo ciekawe. Myślę, że zainteresują dziecko, bo nie są "sztywno" napisane, tylko w prosty do odczytania i zrozumienia sposób, podobnie jak w innych książkach dla dzieci :)

   Usuń
 4. Już okładka jest ciekawa. Fajnie że piszesz też o takich książkach natury duchowej. Też to sobie bardzo cenie. Szkoda że niemam bloga ale postaram się zaglądać częściej. Pozdrawiam. Kasia J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę, bo takie wartości są dla mnie ważne. I jeśki dla innych również, to chcę się rtm podzielić :) Zapraszam serdecznie również a profil bloga na fb. Wystarczy kliknąć na ikonkę w prawym górnym rogu :)

   Usuń
 5. Dobrze jak książka jest zrozumiała dla dziecka.. Na religii u mojego syna często mają fragmenty, których dzieci nie są w stanie zrozumieć i to zniechęca do czytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, znam to. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że są takie książki, które są prostym i zrozumiałym źródłem o Panu Bogu.

   Usuń
 6. Tez chyba wybiore taki prezent wlasnie na Komunie

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz