Walentynkowe serce - mozaika zmalowane na folii aluminiowej

Witajcie w niedzielne popołudnie!

Lada dzień Walentynki, dlatego dziś kolejna propozycja pracy plastycznej w tym temacie.

Oto nasze mozaikowe serduszko :Do wykonania takiego serca potrzebujemy:

- tekturki
- farb plakatowych
- ołówka
- nożyczek
- pistoletu z klejem na gorąco

Jeśli takiego kleju nie mamy, możemy wykorzystać klej introligatorski -  z dzióbkiem, w ostateczności włóczkę lub sznurek. Wtedy na tekturce układamy z niego wzór, szlaczki lub obrazek.

Na tekturce rysujemy kształt serca i wycinamy go. Możemy również namalować klejem/ sznurkiem kształt serca na tekturce, wtedy będziemy mieli prostokątny obrazek :)


Klejem na gorąco malujemy na sercu różne szlaczki i kształty. Uwaga! Klej jest bardzo gorący, dlatego róbmy to ostrożnie, aby się nie poparzyć!
 Gdy już narysowaliśmy to, co chcieliśmy, przykrywamy serce folą aluminiową, wygładzamy......i zabieramy się za to, co tygryski lubią najbardziej, czyli za malowanie ;)Obramowania poszczególnych elementów można pozostawić nietknięte, jednak my pojechaliśmy po bandzie i zamalowaliśmy wszystko! :)


 Tak się prezentuje nasza praca! :)

Taką techniką możemy wykonać różne dekoracje plastycznie, niekoniecznie używając do tego celu kleju na gorąco. Zwyczajnie możemy pomalować folię aluminiową bezpośrednio przyklejoną na tekturce lub sztywnej kartce papieru.

Nam się ta technika spodobała, więc niewykluczone, że jeszcze coś z folią w roli głównej stworzymy! :)

Komentarze

 1. Cudo ! :) Foli jeszcze nie malowałyśmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Zachęcam do wypróbowania i zapraszam częściej :)

   Usuń
 2. Ale pieknosci. Folia byla u nas w styczni uw Dnw ale niestety przez moj wypadek nie dokonczylismy projektu gdzie przy wykorzystaniu wlasnie tej techniki mialo powstac kolejne zimowe drzewko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co się odwlecze, to nie uciecze :) My mieliśmy wiele projektów świątecznych i zimowych, ale sprawy życia codziennego zweryfikowały nasze plany. Ale za rok znów Święta, więc wtedy się pokarzemy z naszymi propozycjami :) Przygoda z blogowaniem jest krótka, niestety nie zawsze wszystko wychodzi nam tak jak chcemy, ale się staramy. Mamy bardzo dużo pomysłów :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz