piątek, 5 maja 2017

"Wielka Biblia Mały Ja", Agnès i Salem de Bèzenac Wyd. Bernardinum

  Zbieramy ostatnio same książkowe perełki! Dziś mam naprawdę wyjątkową, która na półeczce Antosia ma szczególne miejsce. Jest nią Biblia dla najmłodszych, "Wielka Biblia mały ja" od Wydawnictwa Bernardinum. Każda kolejna propozycja tego Wydawnictwa, zaskakuje mnie i zadziwia! Wszystkie książki, które przybliżają dzieciom Boga i wyjaśniają kwestię wiary, są dla mnie bardzo ważne i nie może ich u nas zabraknąć. Mamy już pewien zbiór z kanonu dziecięcej literatury religijnej, który systematycznie się powiększa. Wymieniony wyżej tytuł, należy z pewnością do naszych ulubionych.

    W tej niezwyklej Biblii, na samym początku znajdziemy krótkie słowo dla rodziców oraz miejsce na wpis do kogo książka należy oraz datę. W książce tej zawarto sześćdziesiąt prostych i bardzo ciekawych opowiadań, którym towarzyszą piękne ilustracje - łagodne i wesołe. Mamy tu podział na Stary i Nowy Testament, a w każdym biblijne opowieści. Każdy rozdział, to jedno, krótkie opowiadanie biblijne, ilustracja przedstawiająca scenkę z opowiadania. Ilustracjom z biblijnych opowieści towarzyszą zwierzątka, tj. kotek, króliczek, motylek, czy ptaszki. Na każdej ilustracji znajdziemy też cytat z Pisma Świętego. Każdej historii, towarzyszy również wyjaśnienie jakiejś cnoty lub cechy charakteru (na lewej stronie) oraz króciutki komiks, który jest przykładem jej wykorzystania w życiu codziennym (strona prawa). Dzięki temu, dziecku łatwiej jest zrozumieć czym jest dana cnota czy cecha oraz wykorzystać ją w życiu, jak postępować. Dzieci zrozumieją, że każdą szkodę trzeba naprawić, a gdy przyjaciel jest w potrzebie, trzeba mu pomóc. Albo, gdy np, mama potrzebuje pomocy, a dziecko ma wolną chwilę, to warto jej pomóc itp. :) Naprawdę takie oparcie codziennymi przykładami to świetny pomysł i jednocześnie podpowiedź dla dziecka.

   Taka wersja Biblii jest dla mnie niezwykłym zaskoczeniem. Przemyślana od "A" do "Z". Patrząc na nią, od razu widać, do kogo jest skierowane. Obrazki, treść - wszystko dostosowane do najmłodszych czytelników i słuchaczy.  O czym warto wspomnieć to to, że książka jest naprawdę pięknie wydana, w twardej oprawie, z gładkimi stronami bogatymi w śliczną szatę graficzną. Antoś non stop ogląda obrazki i wcale się mu nie dziwię, bo i jest na co popatrzeć. Ilustracje Agnès de Bèzenac są piękne, bardzo kolorowe i wesołe. Duża czcionka, która jest atutem tej książki, zachęca do czytania. Treść jest zrozumiała. Po przeczytaniu jednej opowieści, możemy z dziećmi o niej porozmawiać, pobawić się w w wymyślanie przykładów do omówione cechy bądź cnoty. Młody czytelnik/ słuchacz, pozna m. in. takie cnoty i cechy charakteru jak:  pracowitość, posłuszeństwo, pokora, dodawanie otuchy, odpowiedzialność, czy przebaczenie. To tylko kilka przykładów. W Biblii mamy ich o wiele więcej. Na końcu znajdziemy przykładową modlitwę dziecka do Pana Jezusa.
                              


 "Wielka Biblia mały ja" to wyjątkowa lektura, która rozbudza w dziecku ciekawość do poznania Pana Boga oraz zachęca je do odkrywania Słowa Bożego. Książka idealnie sprawdzi się również jako prezent z okazji Chrztu Świętego, I Komunii Świętej, ale i nie tylko. Myślę, że warto mieć w domu taką pozycję, jeśli jako rodzice chcemy wychować dziecko w katolickiej wierze i wartościach. Moim skromnym zdaniem, jest to najlepsze wydanie Biblii dla małych dzieci.


Biblię znajdziecie TUTAJ

10 komentarzy:

 1. Piękna! Myśle że Miśkowi by się spodobała. :) Kasia J.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak by było. Biblia jest wspaniała, idealna dla małych brzdąców. Mój synek jest nią zachwycony :)

   Usuń
 2. Wprawdzie mamy sporo książek religijnych, ale ta nam się również spodobała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My już też trochę nazbieraliśmy. Są wyjątkowe a ta wśród nich wiedzie prym :)

   Usuń
 3. Wygląda na ciekawą i wartościowa pozycję, w dodatku te śliczne ilustracje.... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa i zachęcająca propozycja. Muszę taką Biblię nabyć dla dzieciaków :-))

  OdpowiedzUsuń

Moja Pierwsza Książka. Ciało Człowieka, wyd. IBIS

  Tytuł: "CIAŁO CZŁOWIEKA" Seria: Moja Pierwsza Książeczka Tłumaczenie: Natalia Neldner Ilustracje: Eleonora Barsotti ...