niedziela, 18 grudnia 2016

KSIĄŻKI O TEMATYCE ŚWIĄTECZNEJ DLA DZIECI

Dobry wieczór!

Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka propozycji książek dla dzieciaczków o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.
(Wiem, pora jest późna, jednak w ciągu dnia nie mam na to czasu, a wszystko przez przygotowania do Świąt... Korzystam, puki synek śpi :) ).

Mamy ich troszkę w swoim zbiorze. Kilka też wypożyczyliśmy, ale o tych będzie kolejny post.

Zaczynamy!

1. Boże Narodzenie

Książeczka w twardej oprawie, bardzo ładnie ilustrowana. Zawiera wiele ciekawych informacji związanych z tematyką Świąt Bożego Narodzenia (historię narodzin Jezusa, tradycje obchodzenia Świąt na całym świecie, propozycje dekoracji świątecznych, kolędy i piosenki, opowiastki, dekorowanie choinki, świąteczne potrawy i wiele, wiele innych ciekawostek...)2. ŁAKOCIOWA CHATKA

Rozkładana książeczka, twarda oprawa opowiada o Panu Pierniczku, który buduje dla siebie domek z łakoci :)


3. BAŁWANEK

Historyjka o bałwanku, który wspólnie z leśnymi zwierzątkami uratował króliczka w opałach :)


4. KUBUŚ I PRZYJACIELE. DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Tego misia chyba nie muszę Wam przedstawiać... :) Świąteczne wydanie w miękkiej oprawie. Razem z Kubusiem i przyjaciółmi wykonujemy świąteczne dekoracje, kleimy łańcuchy, pieczemy pierniczki, wykonujemy własnoręczne opakowania na gwiazdkowe prezenty. W środku znajdziemy naklejki oraz tagi i bileciki jako dodatki do świątecznych pakunków. Świetna książka z pomysłami na kreatywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i całej przyjemnej otoczki, która im towarzyszy. Dzięki niej na pewno bardzo ciekawie i miło spędzimy czas z naszymi dziećmi!5. FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Książeczka rozkładana w twardej oprawie, bardzo ładnie ilustrowana. Opowiada o fabryce św. Mikołaja, w której elfy tworzą zabawki.Jest niewielka, łatwo zmieści się do torebki. Dobry pomysł na umilenie czasu podczas wyjazdu na Święta :)
6.SERIA MINI KSIĄŻECZEK
My w swoim zbiorze posiadamy trzy książęczki, choć jest ich więcej. Książeczki w wersji kieszonkowej. Kartkowane strony z tekstem o dużej czcionce. Ładnie ilustrowane. Na tych mini książeczkach "oswajałam" synka ze Św. Mikołajem. Wydaje mi się, że książeczki spełniły swoją rolę, ponieważ gdy wybraliśmy się na Mikołajki organizowane przez salę zabaw w naszym mieście, Antoś w ogóle nie przestraszył się pana w czerwonym kubraku z długą białą brodą :)
7. MIKOŁAJ

To jedyna taka książeczka w naszym zbiorze, jednak wiem już, że będę się musiała pokusić o tego typu podobne. Książeczka kest wielofunkcyjna. Mamy tu historyjkę o Świętym Mikołaju,  (który czyta listy od dzieci) zabawkę w postaci puzzli oraz coś dla małych artystów, czyli kolorowankę ukrytą pod układanką, która znajduje sie na co drugiej stronie. Ksiażeczka napisana przez Annę Wiśniewską, wydaną przez Wydawnictwo Olesiejuk.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz