Bajki dźwiękowe: Czerwony Kapturek i Kot w Butach: Klasyka w nietypowej wersji z dźwiękami. Musicie poznać te książeczki

 O bajkach dźwiękowych od Wydawnictwa HarperKids pisałam już na Instagramie. Wtedy w nasze ręce trafiły dwa tytuły: "Trzy małe świnki" oraz "Alladyn". 


Publikacje mają niewielki, kwadratowy format i twardą oprawę. Ilustracje mają wyjątkowy charakter, przykuwają wzrok. Na serię składają się klasyczne bajki, które znane są od pokoleń i dalej opowiadane dzieciom. Nigdy nie wychodzą z mody, są jednak modyfikowane, a nawet wzbogacane o różne elementy. W tej serii są to dźwięki.

Seria przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia. Aby wydobyć dźwięk, potrzeba baterii. Dzięki zabezpieczającym śrubkom, maluch nie dostanie się do baterii.

Szata graficzna jest bardzo nowoczesna. W niczym nie przypomina klasycznych ilustracji bajek. Jednak ma to swój klimat i świetnie komponuje się z treścią bajek. Najnowsze tytuły, które pojawiły się w naszej biblioteczce, to: "Czerwony Kapturek" oraz "Kot w butach". Brakuje nam jeszcze "Księgi dżungli", ale i ten tytuł z pewnością trafi do naszych zbiorów. Najnowsze publikacje zostały przetłumaczone przez Katarzynę Sroczyńską ("Czerwony Kapturek") oraz Emikię Kiereś ("Kot w butach"). Nie będę rozpisywać się o treści, ponieważ każdy z Was zna fabułę, więc wiecie, jak mniej więcej to wygląda. 😊


 Czerwony Kapturek

(Ronan Badel)

 


Opowieść o Czerwonym Kapturku została wzbogacona 16 modułami muzycznymi. Naciskając poszczególne ikonki, możemy posłuchać: śpiewu ptaków, głosu śpiewającej mamy i Kapturka, grającego radia, dzwonów, głosu zdyszanego wilka, pukania do drzwi, itd.





Podczas pracy z książeczką, skupiamy nie tylko wzrok (ilustracje, tekst), ale też dostarczamy wielu niesamowitych wrażeń słuchowych.  Muszę od razu zaznaczyć, że nie są to audiobooki. Zostały tutaj wplecione różne odgłosy, dźwięki i melodie, które idealnie komponują się z czytanym tekstem.

 W połączeniu z ilustracjami pełnymi detali, uzyskujemy wspaniały efekt, a wspólne czytanie z dzieckiem, dostarcza niesamowitych wrażeń. Dźwięków w każdej książce jest 16. Na stronach oznaczone symbolem miejsca informują, gdzie należy nacisnąć palcem, aby wydobyć dźwięk. Wszystkich opisanych dźwięków, posłuchamy na wewnętrznej stronie tylnej okładki.

 

Kot w butach

(Roland Garrigue)


Seria "Bajka dźwiękowa" to wyjątkowy zbiór książek, które zachwycą każdego. Warto mieć je w swoich zbiorach. Będą również wyjątkowym prezentem, który sprawi mnóstwo radości. Moi chłopcy bardzo często sięgają po wszystkie tytuły, które posiadamy. Teksty znamy prawie na pamięć, a efekty dźwiękowe wzbudzają ciekawość, ale też wywołują salwy śmiechu. 

 




Nawet jeśli dzieci nie potrafią czytać, opowiedzą całą historię opiekając się o ilustracje i dźwięki. Tym samym uczą się tworzyć dłuższe wypowiedzi i budować zdania. Poszerza się również ich słownictwo o nowe zwroty. Możemy również poćwiczyć pamięć słuchową włączając dany dźwięk i pytając dziecko, kto lub co go wydaje. Seria zyskała uznanie rodziców i w 2021 roku została wyróżniona Nagrodą Rodziców.

W tej książeczce o Kocie w butach, usłyszymy dźwięki: śmiechu kota, krakania wrony, fanfary, ucztowania króla, czarowania olbrzyma, itd. Książeczki uruchomimy przesuwając przełącznik na tylnej okładce w górę, do pozycji "ON".


Polecamy tę serię bardzo serdecznie. Każdy, kto weźmie do ręki te książki, będzie pod ich wrażeniem. Jestem tego pewna. Seria jest genialna!

 Wszystkie tytuły znajdziecie na stronie  

Wydawnictwa HarperCollins TUTAJ.


Za egzemplarze

dziękujemy Wydawnictwu

 

Komentarze

  1. Świetna seria książek.
    Z przyjemnością ,,wraca się" do lat dzieciństwa z dźwiękami i tekstem z tych książek.
    Iga

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz