- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
- Pobierz link
- X
- Inne aplikacje
"Najwybitniejsi Naukowcy" to wspaniała seria niewielkiego formatu komiksów, których tematyka poświęcona jest wybitnym postaciom. Ludziom, którzy zostawili swój ślad i mieli ogromny wkład w rozwój nauki. Wydawcą serii jest Wydawnictwo Egmont. Format tych komiksów przypomina mi zeszyty to nut z lekcji muzyki, które posiadałam. 😉
Udało nam się nie pominąć żadnej części, a każde kolejne nowe tytuły, ogromnie nas cieszą. Dzięki nim mogę opowiedzieć moim chłopcom o słynnych ludziach. Starszy jest bardzo zainteresowany taką formą komiksu. Ja również jestem pozytywnie zaskoczona i cieszę się, ponieważ w tak przystępnej formie, moje dziecko może nauczyć się wiele i sporo zapamiętać.
Galileusz.
Posłaniec gwiazd
Jurdi Bayarri, Dani Seijas
Komiks został poświęcony osobie Galileusza, słynnego naukowca i astronoma. Upartego, dociekliwego, ambitnego. Tak jak w każdym komiksie z tej serii, historia rozpoczyna się od czasów dzieciństwa.
Galileo Galilei przyszedł na świat w 1564 roku w Pizie, we Włoszech. Był synem włoskiego muzyka i matematyka, Vicenza Galilei. To on zaszczepił w synu ciekawość do otaczającego świata oraz matematyki. Jako dorosły mężczyzna, wykładał na uniwersytecie, prowadził badania nad ruchem, eksperymentował, badał zjawiska.
Udoskonalił teleskop, dzięki któremu obserwował Słońce, Księżyc, planety oraz ich księżyce.
Twierdził, że to Ziemia i planety krążą wokół Słońca, a nie tak jak wszyscy, że to Słońce "tańczy" wokół planet. Jakie teorie wyznawał? Co odkrył? Czy te odkrycia przyniosły mu wyłącznie sławę?
Ada Lovelace.
Czarodziejka Liczb
Jordi Bayarri, Dani Seijas
Wśród wielkich naukowców, sporą grupą były kobiety. Jedną z takich postaci kobiecych, która wyróżniła się w świecie nauki, była Ada Lovelace. Ada Augusta Byron była niezwykle utalentowana. Szczególnie w dziedzinie matematyki.
Ada przyszła na świat w 1815 roku w Londynie. Była córką Georga Byrona. Matka nie chcąc, aby córka była świadkiem rozrywkowego stylu życia ojca, uciekła z nią z domu. Dziewczynka rosła i coraz bardziej interesowała się matematyką. Matka widząc zdolności matematyczne córki, postanowiła zadbać o jej jak najlepsze wykształcenie.
Z czasem Ada dowiedziała się o maszynie liczącej, którą opatentował Charles Babbage. To właśnie do tej maszyny, stworzyła oprogramowanie komentarzy i algorytmu.
Dopiero w XX wieku maszyna analityczna z programem Ady Lovelace została ukończona. Było to więc po jej śmierci. Jeden z języków programowania nosi jej imię ("Ada"). Natomiast hologram z podobizną wybitnej matematyczki widnieje na certyfikatach autentyczności produktów marki Microsoft.
Jestem zafascynowana tą serią! Podoba mi się niewielki, prostokątny format, szata graficzna, a przede wszystkim sposób "przemycenia" wiedzy na temat słynnych uczonych. Dzięki przedstawieniu ciekawostek z życia prywatnego i zawodowego, możemy się wiele dowiedzieć o naukowcach żyjących na przełomie epok. Taki sposób przyswajania wiedzy jest o wiele przyjemniejszy i szybszy. Na końcu każdego komiksu, znajdziemy dodatek w postaci szkiców postaci występujących w komiksie oraz ciekawostki na ich temat, a także kalendarium.
Warto zwrócić uwagę na tę wartościową serię. My posiadamy wszystkie tytuły i już czekamy na kolejne.
Za egzemplarze dziękujemy
Wydawnictwu Egmont
Komentarze
Prześlij komentarz