"Jednorożec", Rafał Glina

ORIGAMI. SKŁADANIE PAPIERU, Florence Sakade - RECENZJA

 Origami to bardzo stara technika składania papieru. Bez użycia kleju, wyłącznie dzięki zagięciom, figurka trzyma się "w ryzach". 

Origami to nie tylko finezyjne figurki, to także nauka i ćwiczenie wiele cennych umiejętności, takich jak: cierpliwość, precyzja, skupienie, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, poczucia estetyki. 


Origami. 

Sztuka składania papieru


Składanie origami pomaga też się odprężyć, rozluźnić nasze szare komórki. Wiele inspiracji na ciekawe modele do składania znajdziemy w Internecie. Na rynku wydawniczym pojawiło się także wiele publikacji. Jedną z nich jest od Wydawnictwa RM.


Publikacja zawiera ponad 50 składanek papieru: zwierzęta, pojazdy, kwiaty, pudełka, szkatułki, laleczki, elementy, które mogą posłużyć jako dekoracja. Każda instrukcja jest czytelna i wzbogacona o szczegółowe ilustracje składania papieru (składanie, zaginanie papieru). 


Poziom trudności jest również zróżnicowany: od łatwych projektów, przez te dla średniozaawansowanych po te trudniejsze.


Na końcu publikacji znajdziemy propozycje zastosowania origami w praktyce.


Publikacja jest nie tylko bogata w propozycje do składania przeróżnych przedmiotów. Atrakcyjna jest szata graficzna i poczucie estetyki. Książka jest przejrzysta, czytelna. Myślę, ze w wolnej chwili wrócę do składania papieru techniką origami. Ta czynność działała na mnie niezwykle kojąco i uspokajająco.





Publikację polecam wszystkim pasjonatom origami, czy szeroko pojętego rękodzieła.

 Origami. Składanie papieru zamówicie na stronie Wydawnictwa RM >>> TUTAJ.


Za egzemplarz
dziękuję Wydawnictwu RM

Komentarze

Prześlij komentarz