PRZYGODY Z NAUKĄ (AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA), seria książeczek z niesamowitymi, prostymi doświadczeniami

 Akademia Mądrego Dziecka to fascynująca seria książek dla dzieci. W jej skład wchodzi wiele ciekawych serii dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.


Mamy już naprawdę sporo publikacji Akademii i regularnie ich przybywa. Jedną z ciekawszych podserii jest ta, która nosi tytuł "Przygody z nauką". To właśnie te książeczki, w przystępny i ciekawy sposób prezentują dzieciom różne zagadnienia oraz wyjaśniają w prosty sposób zachodzące w świecie zjawiska.

Z serii tej posiadamy dwa z pięciu tytułów: "Przygody z nauką. Balon" oraz "Przygody z nauką. Cukier". Ukazały się jeszcze: "Jajko", "Cytryna" oraz "Woda". Ich autorami są Cecile Jugla i Jack Guichard. Natomiast szatę graficzną przygotował Laurent Simon.

Książeczki mają kwadratowy format i twardą oprawę. Każda zawiera 10 prostych i niezwykle ciekawych doświadczeń, które pomagają w przystępny sposób zrozumieć naukę. Po książkach oprowadzi nas paczka przyjaciół.


 "Przygody z nauką. 

Balon"


Macie balony w domu? Jeśli tak, to super! Oprócz zabawy możecie wykorzystać je do przeróżnych doświadczeń. 

 


 


Dziesięć przykładowych zaproponuje nam ta zielona książeczka. Na początku oczywiście kilka ciekawostek o samym balonie. A później? Ekstra doświadczenia!


👉 Dlaczego łatwiej nadmuchać balon po raz drugi?
👉 Jak schować mydło w balonie?
👉 Jak zmusić balon do śpiewania?
👉 Jak zamienić balon w rakietę?
👉 Dlaczego balon unosi się nad strumieniem suszarki?
👉 Jak wkłuć się w balon, aby nie pękł?
👉 Czy balon można przebić...cytryną?
👉 Czy można uodpornienia balon na ogień?
👉 Dlaczego balon przykleja się do sufitu?
👉 Jak napełnić balon powietrzem bez  dmuchania?

 

 "Przygody z nauką. Cukier"


 

W książce znajdziemy 10 eksperymentów z wykorzystaniem cukru. Na wstępie zawarto podstawowe informacje dotyczące cukru np. z czego produkuje się cukier, jakiego jest koloru czy które produkty nie zawierają go w składzie. 

 
Następnie zaczynają się doświadczenia. Na każdy poświęcono jedną rozkładówkę. Wszystko jest opisane dokładnie, w zrozumiały sposób. Treści towarzyszą kolorowe ilustracje oraz realistyczne zdjęcia.

Z tym tytułem dzieci:

👉 przygotują własne kostki cukru,
👉 stworzą różne rodzaje cukru pudru,
👉 nauczą się robić z cukru klej,
👉 zrobią słodkiego lizaka,
👉 sprawią, że cukier zniknie w wodzie,
👉 odkryją, w jaki sposób woda wspina się po cukrze,
👉 przekonają się, że kawałki owoców mogą się skurczyć,
👉 sprawią, że cukier będzie skakał, a olej tańczył
👉 przygotują pyszne cukierki karmelowe.Książki te pozwolą na wykonanie doświadczeń w domowym zaciszu. Urozmaicą również przedszkolne zajęcia oraz lekcje w szkole. Zainteresują dzieci nauką, udowodnią, że nauką wcale nie musi być nudna. Książeczki z tej serii stworzono z myślą o dzieciach w wieku powyżej 3 roku życia

 


Będą nieocenioną pomocą dydaktyczną oraz wyjątkowym prezentem. Mam nadzieję, że nadrobimy zaległości i uzupełnimy kolekcję o inne tytuły. Wam również serdecznie polecamy "Przygody z nauką". Warto je mieć w domowej biblioteczce.


Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Harper Kids.


Komentarze

Prześlij komentarz