"Kapral miś" oraz "Odważnie jak Greta", czyli nowości z serii "KSIĄŻKOŻERCY"

 "Książkożercy" to bardzo ciekawa i promocja serial książek, wspierających naukę samodzielnego czytania. Wydawcą jest Wydawnictwo Wilga.


Na serię składają się trzy poziomy: "A", "B" i "C". Każdy z nich oznacza inny stopień trudności. Książki te wprowadzają dzieci w świat liter, słów i zdań. Historię są niezwykle ciekawe, nierzadko zabawne, a z pewnością inspirujące. Każda książka przyozdobiona jest szatą graficzną zdolnych ilustratorów. Na końcu publikacji na dzieci czeka: słowniczek wyjaśniający niezrozumiałe słowa, pytania do tekstu oraz piękne naklejki.


Z serii "Książkożercy" w biblioteczce dzieci pojawiły się dwa tytuły: "Kapral miś" (poziom B) oraz "Odważnie jak Greta" (poziom C).Kapral miś

 


To historia oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opowiada o niedźwiedziu brunatnym, Wojtku, który w czasie II wojny światowej, w 1942 roku, w Iranie, został adoptowany przez polskich żołnierzy. Brał udział w bitwie pod Monte Cassino, złapał szpiega, a sam generał Anders, przyznał mu stopień kaprala. Jak potoczyły się losy tego niezwykłego niedźwiedzia? 

 


Koniecznie warto podsunąć ten tytuł do samodzielnej lektury. Czcionka jest naprawdę spore, a treść przystępna. Nie będzie więc problemu z czytaniem i zrozumieniem treści.

 

Tytuł: "Kapral miś"
Autor: Anna Paszkiewicz
Ilustracje: Agata Kopff
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 32

Dostępna: TUTAJ


Odważnie jak Greta


 

Kolejny tytuł z serii, który zasługuje na uwagę nie tylko dzieci, ale także dorosłych czytelników.

Bliźnięta, Kacper i Zuzia, bardzo chcieliby zrobić jak najwięcej dobrego dla naszej planety. Kiedy mama opowiada im o nastolatce ze Szwecji, ekoaktywistce Grecie Thunberg, marzą, aby pójść w jej ślady. 

 


Jak to możliwe, że Greta wystąpiła na szczycie klimatycznym, gdzie wysłuchali jej przywódcy różnych krajów? Czego wszyscy możemy się od niej nauczyć? Gorąco zachęcam do lektury tej, jak i wyżej prezentowanej książki z serii.

 

Tytuł: "Odważnie jak Greta"
Autor: Anna Paszkiewicz
Ilustracje: Marta Żurawska-Zaręba
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Strony: 48  

 Dostępna: TUTAJ

 

 

 

Za egzemplarze dziękujemy Wydawnictwu Wilga


Komentarze

  1. Uwielbiam książki z tej serii, więc na pewno zwrócę też uwagę na te tytuły.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz