"Elementarz ekologiczny" - Wydawnictwo Wilga


"Elementarz ekologiczny" od Wydawnictwa Wilga, to wyjątkowa publikacja. Książka bowiem w całości jest przyjazna środowisku. Od razu, kiedy otworzyłam paczkę, zobaczyłam, że pozycja nie ma grzbietu. Na początku myślałam, że to może wada fabryczna, jednak tak nie było...


Po prostu Wydawca nie użył kleju i nie wykorzystał tektury. Natomiast cała okładka została wykonana z biodegradowalnego kartonu. Do produkcji wykorzystano także papier z certyfikatem FSC.


Lubię sięgać po publikację dotyczące otaczającego nas świata przyrody. Niestety, naszej planecie zagraża wiele niebezpieczeństw, za którymi w głównej mierze stoją ludzie. Na szczęście, coraz więcej osób zauważa problem i chce polepszyć sytuację na tyle, na ile jest to możliwe, zaczynając od siebie, dokonując mądrych wyborów.


"Elementarz ekologiczny" to bardzo wartościowa książka dla dzieci, do której powinni zajrzeć także dorośli. W naszej biblioteczce mamy kilka publikacji dotyczących ochrony środowiska, a każda kolejna jest u nas mile widziana. Zależy mi na tym, aby nauczyć dzieci dbania o przyrodę. 


Ze starszym synkiem wiele rozmawiam i staram się mu tłumaczyć, dlaczego nie warto kupować np. plastikowych zabawek. Te, które dzieci już mają, są w dobrym stanie i zależy mi, aby dbali o nie, aby ich nie zniszczyli i nie trzeba było ich wyrzucić. Jak na razie, udaje nam się to. Nie chce bowiem kupować nowych, a zepsutych wyrzucać do kosza...


Staramy się dbać o nasze otoczenie na tyle, na ile możemy. Nie mogę o nas powiedzieć, że jesteśmy rodzinką w 100% eko, ale staramy się przestrzegać kilku zasad. W naszym domu segregujemy śmieci, nie marnujemy jedzenia, reklamówki zamieniamy na wielorazowe woreczki i torby, ograniczamy plastik. Część materiałów (rolki po papierze, puszki, szklane słoiczki itp.) wykorzystujemy ponownie, w zabawach czy pracach plastycznych.


Z "Elementarza ekologicznego" autorstwa Patrycji Wojtkowiak-Skóry i Justyny Jednoróg, również dowiemy się i nauczymy wiele o ekologii: dlaczego należy segregować śmieci oraz jakie śmieci wrzucać do poszczególnych kontenerów, czym jest recykling, jak przygotować śmieci do segregacji, co dzieje się że śmieciami, kiedy pozbywamy się ich z domu, co oznaczają symbole na różnych opakowaniach, które odpady są szczególnie niebezpieczne, jak ograniczyć użycie plastiku, wody, czy stosowania środków chemicznych w domu, które rośliny oczyszczają powietrze, itd.


Oprócz treści teoretycznej, w publikacji znajdziemy zadania dla małych czytelników, treść do zapamiętania oraz wiele ciekawostek. Wszystkiemu towarzyszą kolorowe i przyjemne dla oka ilustracje. Myślę, że książka jest warta uwagi i powinna się znaleźć w każdej dziecięcej biblioteczce.







"Elementarz ekologiczny" to publikacja, z którą warto się zapoznać. Serdecznie polecam!


Komentarze

  1. Już samo wydanie zwraca uwagę, dobrze, że jest warta przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna rzecz dla dzieci, może zwrócić ich uwagę na ekologię i kwestię chociażby śmieci i segregacji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka wygląda interesująco. Fajnie, że wydawca zadbał o wszystkie szczegóły. Nawet czcionka jest bezszeryfowa. Dyslektycy będą wdzięczni.

    OdpowiedzUsuń
  4. jak była kwarantanna to z dzieciakami realizowałam tematy związane z ekologią, sama się sporo nauczyłam :-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja akurat eko się totalnie nie interesuję więc dla dzieci też będę wybierać inne bajki.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz