czwartek, 22 czerwca 2017

"Dzień z życia Czu"


 Dziś bardzo krótka, ale bardzo wesoła opowieść dla najmłodszych o małej pandzie Czu, która kicha jak olbrzym - "Dzień z życia Czu". Autorem książeczki jest Neil Gaiman, a ukazała się ona nakładem Wydawnictwa JUPI. Antoś jest nią wręcz zachwycony! Coraz częściej sięga po książeczki sam i przychodzi do mnie by mu je poczytać, albo żebyśmy je razem pooglądali. A ja się z tego cieszę, że być może, to zamiłowanie do książek odziedziczy po mnie :) Książka od razu mi się spodobała. Wystarczyło, że spojrzałam na okładkę, na której siedziała mała panda, a ja mam do tych misiów ogromną słabość. 

  Książeczka opowiada o misiu pandzie, który potraf bardzo głośno kichać, a jego kichanie sieje spustoszenie i ma fatalne skutki dla otoczenia, dlatego rodzice pilnie Czu obserwują, aby do tego nie dopuścić.

 Rano miś Czu wraz z mamą wybiera się do biblioteki. Jest tam mnóstwo książek, na których zbiera się kurz. Małą pandę swędzi nosek, ale udaje mu się powstrzymać kichanie. W południe Czu idzie z tatą do baru zjeść obiad. Jest w nim mnóstwo zwierząt, które spożywają posiłek, a kucharka kangurzyca przygotowuje właśnie jakiś przysmak, który doprawiała sporą ilością pieprzu. Zmartwiony tatuś pyta synka czy chce kichnąć, jednak i tym razem udaje mu się nie kichnąć.

Tego samego dnia cała rodzinka wybiera się do Cyrku na występy akrobatyczne. Widzów jest całe mnóstwo. Małemu Czu wydaje się, że zaraz kichnie, jednak nikt go nie słucha. No i staje się najgorsze, Czu kicha jak olbrzym - głośno i... skutecznie... A skutki tego są... no cóż... wszystko możecie zobaczyć na ilustracjach w książce! Kto by pomyślał, że taki brzdąc może mieć taki wpływ na rozwój sytuacji? A jednak, nawet kichnięcie prowadzi za sobą poważne konsekwencje...
  Cała książka zamknięta jest w twardej oprawie w albumowym, kwadratowym formacie. Tekstu jest mało, jednak napisany jest dużą czcionką, a czytany z łatwością wpada w ucho. Czytany kilkakrotnie można zapamiętać i mówić z pamięci. Ilustrację  Adama Rexa są  zachwycające, bardzo nam się podobają. Niektóre zajmują całe strony, są wyraźne i kolorowe. Idealna książka do czytania przed snem lub w podróży. Za sprawą tego króciutkiego opowiadania możemy wytłumaczyć pociechom, że nawet one mają wpływ na przebieg wydarzeń i zmiany w otaczającym świecie. Historia małej pandy Czu jest na to znakomitym dowodem.

Polecam serdecznie! :)

Książkę znajdziecie na stronie Wydawnictwa Galeria Książki tutaj ---> CZU

10 komentarzy:

 1. Bardzo ładna, ciekawa książeczka ;)
  Moje dzieci mają już tyle książek, że brakuje nam miejsca.

  OdpowiedzUsuń

 2. Interesujaca historia. Misie panda to takie słodziaki tu otrzymały cechy ludzie Bardzo fajne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, szczególnie dla maluchów będzie idealna:)

   Usuń
 3. Pandy są przeurocze. Mojej córce na pewno by się spodobały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że tak. Ilustracje są bardzo łande, a i historyjka szybko wpada w małe uszko :)

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa historyjka. Pandy to słodkie miśki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ilustracje! :) Książeczka wydajje się być ciekawa! Klaudia J

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest wprost idealna dla maluchow :)

   Usuń

"JAK UPOLOWAĆ PISARZA?", SALLY FRANSON - Recenzja premierowa!

  Tytuł: " Jak upolować pisarza"? Autor: Sally Franson Wydawnictwo : ZNAK LITERA NOVA Gatunek: powieść o...