poniedziałek, 10 kwietnia 2017

JAK ZŁAPAĆ SPADAJĄCĄ GWIAZDĘ

 Zapraszam dziś na kolejną książkę z serii "POCZYTAJMY RAZEM" Wydawnictwa Zielona Sowa. Niedawno opowiadałam Wam o innej z tej samej serii książce pt. "Kury nie pieją". O niej poczytacie...  W książce "Jak złapać spadającą gwiazdkę", autorstwa Heidi i Daniela Howarth, Mały niedźwiadek siedzi pod drzewem i czeka, aż spadnie ostatnia gwiazda tej jesieni. Chce wypowiedzieć swoje życzenie. Tą gwiazdką jest ostatni listek. Misiowi towarzyszy jeżyk, mysz i zajączek. Zwierzątka siedziały razem i czekały. Wiewiórka, która siedzi na drzewie, chce go niedźwiadkowi zerwać. 
"Nie dotykaj go!-poprosił niedźwiadek-
Jeżeli tylko go dotkniesz, cały czar pryśnie."


 Wiewiórka - żartownisia upuszcza jednak listek, który spada na ziemię. Zwierzątka próbują złapać zaczarowany liść. Jak myślicie, czy niedźwiadek złapie "gwiazdkę"? Jakie życzenie tak bardzo chciał wypowiedzieć? Czy jego marzenie się spełni? Warto przeczytać książkę aby się o tym dowiedzieć.


  Książka jest w miękkiej oprawie i liczy 24 strony. Tekst napisany jest dużą czcionką, dzięki czemu łatwiej się czyta. Ilustracje wykonane przez Daniela Howarthe'a są po prostu piękne. Postacie zwierzątek są sympatyczne i wesołe.  
  Dodatkowo na końcu mamy bardzo fajny dodatek, w postaci propozycji gier i zabaw, które idealnie sprawdzą się jesienną porą. 

 Polecam tę książkę, jak i inne z tej serii od Zielonej Sowy.

  A już niebawem kolejna książka z serii "POCZYTAJMY RAZEM"  :)

8 komentarzy:

 1. Od razu przypomniała mi się seria "Poczytaj mi mamo" :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje chłopaki już są duże i takie książeczki poszły w zapomnienie. Ale zawsze nam się podobały. Służyły nie tylko do czytania, ale też znajdywanua szczegółów na ilustracjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te książeczki są praktyczne i mogą mieć wiele zastosować. My np. Poznawaliśmy zwierzątka :)

   Usuń
 3. Książeczka wygląda bardzo sympatycznie :)

  OdpowiedzUsuń

Moja Pierwsza Książka. Ciało Człowieka, wyd. IBIS

  Tytuł: "CIAŁO CZŁOWIEKA" Seria: Moja Pierwsza Książeczka Tłumaczenie: Natalia Neldner Ilustracje: Eleonora Barsotti ...