wtorek, 21 marca 2017

"Młody ornitolog. Encyklopedia dla całej rodziny"


Dzisiaj chciałabym opowiedzieć o bardzo ciekawej książce, a raczej encyklopedii, która jakiś czas temu wpadła w nasze ręce a mianowicie "Młody ornitolog. Encyklopedia dla całej rodziny". Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa MULTICO. Jest to niesamowity przewodnik po świecie ptaków. Autora tego atlasu na pewno wszyscy dobrze znają. Jest nim pan Andrzej G. Kruszewicz, dyrektor warszawskiego Zoo, ornitolog, lekarz weterynarii i wspaniały gawędziarz. Na jednym z kanałów telewizyjnych, prowadzi też program przyrodniczy, w którym bardzo ciekawie opowiada o ptakach i zwierzętach. Bardzo lubimy słuchać tych opowieści i ciekawostek.


Niezwykła książka a raczej wielki atlas, w twardej oprawie. Na 225 stronach, znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji z życia ptaków, ale i nie tylko.  Idealna dla kogoś, kto interesuje się ornitologią.  Encyklopedia podzielona jest na rozdziały, przez co jest bardzo przejrzysta. 
Pierwszy z nich "ORNITOLOGIA JEST DLA MNIE", zawiera zbiór cennych wskazówek. Autor podpowie, jak przygotować się do obserwacji, w jaki sposób prowadzić notatki, jak robić ładne zdjęcia ptakom, jaką lornetkę wybrać, jak prowadzić obserwacje w sposób bezpieczny, kolekcjonowanie piór, jak chronić ptaki, jak je dokarmiać, czyli masę cennych rad i podpowiedzi.
Spis ptaków jest naprawdę imponujący a towarzyszące opisom zdjęcia ptaków są  wręcz doskonałe. Mamy tu ptaki polskie i inne (łabędź niemy, mewa siwa, grzywacz, sierpówka, puszczyk puchacz itd.), ptaki śpiewające (skowronek, brzegówka, pliszka żółta, rudzik, itp.) Niektóre gatunki których nie znałam są tak piękne ze zapierają dech. "Młody ornitolog" jest naprawdę wspaniale wydaną encyklopedią. Jest piękna i okazała. Można ją oglądać i oglądać i nie ma się dość.

 Informacje są  opisane w sposób prosty i ciekawy. Na pewno ogromnym plusem tej encyklopedii jest bogactwo zawartych w niej zdjęć.

O książce dowiedzieliśmy się podczas naszej wizyty w bibliotece, ale mam nadzieję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości, uda nam się ją nabyć :)

Jeśli Wasze pociechy i/ lub Wy, interesujecie się życiem ptaków, lubicie je oglądać, słuchać, czytać i badać ich wędrówki, to jak najbardziej polecam zapoznać się z tą publikacją. Jest warta uwagi. Na pewno nie raz przyda się dziecku, podczas odrabiania pracy domowej, wzbogaci referat o niezwykłe i nieznane nikomu ciekawostki. Polecam serdecznie!

Książkę znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moja Pierwsza Książka. Ciało Człowieka, wyd. IBIS

  Tytuł: "CIAŁO CZŁOWIEKA" Seria: Moja Pierwsza Książeczka Tłumaczenie: Natalia Neldner Ilustracje: Eleonora Barsotti ...