wtorek, 7 marca 2017

Dom - pomoc dydaktyczna


Podczas swojej pracy z dziećmi (maluszki 2-3letnie), jako opiekun dziecięcy wykonałam wiele pomocy dydaktycznych do zajęć, które prowadziłam. Były to podobnie jak to bywa w przedszkolach zajęcia tematyczne, połączone z zabawami ruchowymi oraz projektami plastycznymi.

 Do tematu "Rodzina" stworzyłam domek poniżej:) Posłużył mi on do wielu ćwiczeń i zadań z dzieciaczkami. Dzięki niemu nazywaliśmy poszczególnych członków rodziny, liczyliśmy osoby i zwierzęta, dostrzegaliśmy różnice między osobami i zwierzakami, bawiliśmy się nawet w swego rodzaju Memory. Dzieci musiały się przyjrzeć, kto się kryje za danym okienkiem. Następnie wszystkie zamykałam i pytałam: "Gdzie jest mama?", "Gdzie jest kotek"? "A jak robi piesek?" itp.

Maluchy same mogły otwierać i zamykać okienka, dotykać elementów. Dzięki temu ćwiczyły paluszki, koordynację ręka-oko).Domek wykonałam z kolorowego bloku technicznego A3. Wykorzystałam również aplikacje i naklejki z pianki, które dzieci mogły dotykać.  Wszystkie postaci narysowałam i pokolorowałam na zwykłym bloku:)

Domek wykorzystam również z Antosiem. Może wymyślę i dołożę do niego coś jeszcze :)6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie pomoce - domek jest przepiękny i na pewno sprawdzi się jeszcze nie raz (y)
  Jeśli mogę podsunąć pomysł - zrobiłabym wymienne okna itp., by postacie mogły się zmieniać miejscami, może z drugiej strony stworzyć drugą część domku z pomieszczeniami hmmm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam o tym, żeby go udoskonalić, np.w emocje, różnice itp. ;) Dziękuję za podpowiedzi ;)

   Usuń
 2. Fajny pomysł. ��

  OdpowiedzUsuń

Moja Pierwsza Książka. Ciało Człowieka, wyd. IBIS

  Tytuł: "CIAŁO CZŁOWIEKA" Seria: Moja Pierwsza Książeczka Tłumaczenie: Natalia Neldner Ilustracje: Eleonora Barsotti ...