sobota, 17 lutego 2018

Kotki z odcisków dłoni _17.02 Światowy Dzień Kota

Czy wiedzieliście, że 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota?

Tak, tak, dziś kocury wszelakiej maści mają swoje święto, dlatego postanowiliśmy zrobić coś w tym temacie i zrobiliśmy :)

 Z odcisków dłoni Antosia powstały dwa rude kociaki. Powszechnie panuje opinia, że "wszystko co rude jest wredne", ale ja w to nie wierzę. 

No bo sami popatrzcie, czy takie słodziaki mogą być wredne?Potrzebujemy:

- kartki papieru
- farb plakatowych lub takich do malowania palcami
- kleju
- nożyczek
- kolorowego papieru
- plasteliny
- czarnego flamastra
- ruchomych oczek

Pracę zaczęliśmy od pomalowania dłoni farbą. synek wybrał sam kolor - padło na pomarańczowy, więc nasze kotki będą rude :)

Gdy już cała rączka była pokryta farbą, zrobiliśmy na kartce obok siebie dwa odciski.Następnie z pomarańczowego papieru wycięliśmy główki...   ... i jedną parę uszu. Z brązowego papieru wycięliśmy drugą. Wymyśliliśmy sobie, że to będą bliźniacze kotki, a więc będą do siebie podobne, tylko będą różnić się uszami :). 

Każdemu przykleiliśmy po parze ruchomych oczek.Z różowej plasteliny zrobiliśmy noski, a czarnym flamastrem namalowaliśmy pyszczek, brwi i wąsy.Na koniec z pomarańczowego papieru wycięliśmy i przykleiliśmy kotkom łapki.Tak się prezentują w pełnej krasie nasze dwa rudzielce :) 9 komentarzy:

 1. Ojej, jaki świetny pomysł! Czyżby przypadek, że post publikowany w Dzień kota?

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, proste i z pomysłem! Lubię takie aktywności, które łatwo dziecku przemycić, a nie stwarzają problemu nadmiaru niezbędnych materiałów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajna praca zrobię taką ze swoimi dziećmi

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosta, ale bardzo pomysłowa zabawa!

  OdpowiedzUsuń

Czego brakuje? - Gra edukacyjna dla przedszkolaka

W naszych stronach pogoda w kratkę, więc staramy się zorganizować jakoś wspólny czas w domu. Jest co robić, pomysłów nam nie brakuje...