piątek, 27 stycznia 2017

KSIĄŻKI, KTORE MAMA POLECA -STYCZEŃ

Hej!

Dziś, jak co miesiąc przygotowałam propozycję książek, które przeczytałam, lub moim zdaniem warto przeczytać.
Chciałabym Wam zaproponować coś na granicy romansu i kryminału, a mianowicie Trylogię Kathrin Lange.

1. "Serce ze szkła"
2. " Serce w kawałkach"
3. " Serce z popiołu"

Ta trzyczęściowa powieść, mimo, że skierowana jest głównie do młodzieży, mnie wciągnęła, wręcz zaintrygowała. Każdy tom czyta się szybko. Fabuła jest ciekawa, budzi emocje... 

Na trzeci tom musiałam trochę poczekać, ale nie rozczarowałam się, ponieważ tak jak w poprzednich – coś się dzieje, akcja trzyma w napięciu do końca.
 
Wcześniej nie byłam przekonana do tego typu książek. Jednak gdy w ręce wpadła mi pierwsza część, musiałam sięgnąć po kolejne. Koniec każdej jest tak zagadkowy, że po prostu trzeba się dowiedzico było dalej. Mnie Kathrin Lange bardzo zaintrygowała. Mam nadzieję, że inne powieści są tak samo wciągające. 


OPIS Z OKŁADEK:


 Tom 1:


Juli nie jest szczególnie zachwycona, gdy ojciec prosi ją, by spędziła zimową przerwę świąteczną na wyspie Martha’s Vineyard. Jej zadaniem ma być rozweselenie Davida, syna pracodawcy ojca Juli, którego narzeczona niedawno zginęła, spadając z klifu. Po przybyciu na wyspę odczuwa budzącą grozę aurę domu i spotyka zamkniętego w sobie Davida. Mimo że przystojny chłopak traktuje Juli chłodno, ona jest nim coraz bardziej zafascynowana. Wkrótce dziewczyna odkrywa, że wiele kobiet na wyspie zginęło tragiczną śmiercią, a wszystko podobno za sprawą dziewiętnastowiecznej klątwy, od wielu lat skłaniającej młode kobiety do rzucenia się z urwiska w morską otchłań. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy i przestaje rozróżniać, co jest prawdą, a co iluzją. Kiedy zakocha się w Davidzie, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Serce ze szkła jest pierwszą częścią trylogii dla młodego czytelnika zainspirowaną słynną powieścią Daphne du Maurier Rebeka,zekranizowaną przez Hitchcocka w 1940 roku.

Tom 2:


Juli i David mieszkają w Bostonie. Oboje z pomocą terapeutów usiłują dojść do siebie po wydarzeniach ubiegłej zimy. Niestety ponownie muszą zjawić się na przeklętej wyspie Martha’s Vineyard.
David postanawia rozliczyć się z przeszłością i wraca na klify, by przypomnieć sobie chwile poprzedzające tragiczną śmierć Charlie. Jedyne, co pamięta, to echo wystrzału. Obawia się najgorszego – że to on zastrzelił narzeczoną.

Dziwne zachowanie Davida i natrętna Lizz, która zagięła parol na przystojnego dziedzica, wystawiają związek nastolatków na ciężką próbę.Kiedy policja trafia w morzu na kobiece szczątki, Juli ogarnia zwątpienie. Co naprawdę wydarzyło się zimą na klifie? I jaką rolę w tym wszystkim odegrał David?

Tom 3:


Juli nie może tego pojąć: Charlie żyje! To mógłby być koniec cierpień Davida. On i Juli mogliby żyć długo i szczęśliwie. Problem w tym, że Charlie poruszy niebo i ziemię, by odzyskać byłego narzeczonego, a duch Madeleine Bower coraz bardziej wpędza Juli w obłęd. David widzi tylko jedną możliwość, by ochronić ukochaną: musi z nią zerwać. Kiedy wizje Juli stają się coraz bardziej przerażające, dziewczyna postanawia złamać klątwę raz na zawsze – nawet jeśli będzie musiała poświęcić wszystko, co jest jej drogie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"JAK UPOLOWAĆ PISARZA?", SALLY FRANSON - Recenzja premierowa!

  Tytuł: " Jak upolować pisarza"? Autor: Sally Franson Wydawnictwo : ZNAK LITERA NOVA Gatunek: powieść o...