poniedziałek, 22 sierpnia 2016

KSIĄŻKI DLA DZIECI cz. 2

Witajcie!


 Dziś kolejna propozycja książek dla naszych milusińskich. Nie przedłużając zaczynamy!I. WIERSZE JANA BRZECHWY

  Jan Brzechwa znany jest m.in. z "Akademii Pana Kleksa". Ja polecam jego wesołe wierszyki. Książeczki pięknie ilustrowane, w twardej oprawie. Idealne dla maluszków :)
II. Julian i Irena Tuwim Dzieciom

   Zbiór wierszyków i bajek rodzeństwa Tuwim. Książka w twardej oprawie, kartkowane strony z bogatymi ilustracjami. 

III. AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA. KOLORY I KSZTAŁTY

    Seri książeczek wydawnictwa EGMONT. Żywe piękne kolory, wesołe obrazki. Oprawa kartonowa, foliowana.Na każdej stronie jest wycięty kształt (koło, kwadrat, gwiazdka), który zapewnia wrażenia sensoryczne. Dziecko może wodzić palcem po danym kształcie ucząc się go. Duża czcionka ułatwia czytanie. Wesołe wierszyki Zbigniewa Dmitroca dopełniają reszty.
W serii również:  
- "Jeden, dwa, trzy..."
- "Kto robi Hu-hu?
- "Koła i kółka"
- "Świeci gwiazdka"
- "Kto się tu ukrył?"


 IV. ONOMATO, CZYLI ZABAWA DŻWIĘKAMI

    Seria książeczek wydawnictwa Olesiejuk Sp. z.o.o.w kartonowej oprawie. Każda z książeczek dotyczy różnych dźwięków, jakie wydają przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne, zwierzęta, ptaki.  Wspaniała zabawa i nauka naśladowania dźwięków. Obok napisanego dźwięku na drugiej stronie jest obrazek zwierzęcia czy przedmiotu, które je wydaje.

W tej serii:

Jedna z ulubionych książeczek synka. Zachwyci na pewno nie jednego malucha.


V. ZGADUJ, UCZ SIĘ I BAW! POZNAJĘ ZWIERZĘTA...

  Jak dla nas książeczki z tej serii są F A N T A S T Y C Z N E! Synek bardzo lubi książeczki ze zwierzętami, a te są świetne! Kartonowa oprawa, żywe kolory, bardzo ładne obrazki i rymowane wierszyki. Książeczka zawiera otworki. Na końcu każdej książeczki jest wysuwane okienko, za którym kryje się odpowiedź na zagadkę.

VI. POZNAJEMY ZWIERZĘTA NA WSI. 

   Książka z ruchomymi elementami wydawnictwa WILGA, która bawi i uczy. Bardzo ładnie ilustrowana propozycja dla dzieci. Dzięki niej dziecko poznaje zwierzęta mieszkające na wsi. Uczy się ich wyglądu, wydawanych przez nie głosów, gdzie mieszkają. Na każdej stronie jest ruchomy element (wysuwane zwierzątko lub otwierane okienko). To wspaniała zabawa ponieważ dziecko ciekawi co się kryje w każdym schowku. Tak więc mama może czytać tekst, a dziecko odsłaniać okienka :)
  To tyle na dziś. We wrześniu kolejne propozycje i tak co miesiąc! :-) Zapraszam!!!! :-)

2 komentarze:

  1. Brzechwe uwielbiam od dziecinstwa. NajbardIej to chyba Kaczke DIwaczke. No i Pana Kleksa.Dzieciom tez siegam po jego wiersze

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też.Szczególnie w wersji piosenek w " Akademii Pana Kleksa" :)

    OdpowiedzUsuń

Czego brakuje? - Gra edukacyjna dla przedszkolaka

W naszych stronach pogoda w kratkę, więc staramy się zorganizować jakoś wspólny czas w domu. Jest co robić, pomysłów nam nie brakuje...